F1.sk F1.sk

Hermann Tilke už pracuje aj na rallycrossovom okruhu
zdroj: Baku City Circuit

Hermann Tilke už pracuje aj na rallycrossovom okruhu

Hermann Tilke, ktorý naprojektoval množstvo okruhov pre Formulu 1, sa v poslednej dobe pustil do novej výzvy. S dvojnásobným šampiónom DTM a súčasným pretekárom rallycrossu Timom Scheiderom pripravuje rallycrossový okruh na Mallorke.

Nemec využil existujúci okruh Llucmajor, pričom verzia pre spomínanú sériu by mala byť zo šesťdesiatich percent vyasfaltovaná a zo štyridsiatich nie. Práce by mali byť dokončené ešte v závere tohto roku.

"V priebehu posledných šestnástich rokov som cestoval okolo sveta ako pretekár a v zásade som všetko ignoroval, pretože som sa stopercentne koncentroval na súťaženie," povedal Scheider, ktorého slová priniesol Autosport.

"Keď som však skončil v DTM, tak som dokázal 'vyhodiť' aj smerovky a uvedomil som si, že mimo športu existuje množstvo ďalších vzrušujúcich vecí. Pred niekoľkými mesiacmi som sa prvýkrát pozrel na tento okruh a okamžite som rozpoznal jeho potenciál."

"Uvedomil som si, že vedľa existujúceho okruhu musíme položiť aj rallycrossový a pre tento projekt som nenajal nikoho iného ako Hermanna Tilkeho," usmial sa Timo Scheider.

Postavené bude aj "performance" centrum, vďaka ktorému si záujemcovia budú môcť vyskúšať rôznu mašinériu vrátane áut DTM. Zariadenia by mali využívať aj súťažné tímy či už z okruhového alebo rallycrossového športu.

Najnovšie z kategórie: Hermann Tilke

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk