F1.sk F1.sk

Ekrem Sami po 35 rokoch skončil v McLarene
zdroj: McLaren-Honda

Ekrem Sami po 35 rokoch skončil v McLarene

Výkonný riaditeľ marketingového oddelenia McLarenu Ekrem Sami po dlhých 35 rokoch končí svoje pôsobenie v tíme. Stajňa to potvrdila vo štvrtok na poludnie.

"Tejto spoločnosti som zasvätil takmer celý svoj profesionálny život, ale vyzrel čas," uviedol Sami v tlačovom stanovisku. "Budem pokračovať v práci na projektoch, do ktorých som zapojený a očakávam, že môj odchod bude formálne dotiahnutý na konci marca."

"V priebehu posledných 35 rokov som pracoval s niektorými brilantnými ľuďmi a všetkým sa im chcem poďakovať," pokračoval Ekrem Sami, ktorý sa vraj aj naďalej chce venovať športu a zábavnému priemyslu. Viac detailov však neprezradil.

Nástupca Rona Dennisa Zak Brown povedal, že nech už Ekrem Sami bude robiť čokoľvek, vždy ho bude považovať za "človeka McLarenu". A to v najkomplexnejšom chápaní, aké je možné.

"Cítim sa byť privilegovaný tým, že som s ním mohol tak dlho spolupracovať - a nielen v poslednej dobe v McLarene, ale aj počas mnohých rokov ako blízky pobočník," vyjadril sa Brown, ktorý sa vraj od Samiho naučil "pekelne veľa".

Dodajme, že Ekrem Sami je ďalší z blízkych ľudí Rona Dennisa. Spolupracovať s ním začal ešte v Project Four a jeho odchod sa teda dal čakať.

Najnovšie z kategórie: McLaren

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk