F1.sk F1.sk

Lauda: Nové autá vyzerajú skvelo, fanúšikovia si prídu na svoje
zdroj: Mercedes

Lauda: Nové autá vyzerajú skvelo, fanúšikovia si prídu na svoje

Pretekári Formuly 1 sú momentálne vo fáze intenzívnej prípravy na novú sezónu. Od takmer každého z nich registrujeme fotografie a videá monitorujúce tréningovú činnosť, len Lewis Hamilton tu a tam zaujme záberom zo spoločenskej akcie smotánky.

Niki Lauda sa o túto sféru vôbec nezaujíma a radšej sa venuje situácii vo svojom tíme. "S Bottasom som v neprestajnom telefonickom kontakte. Všetko chce vedieť a robí na mňa dobrý a hladný dojem. Má našu všetku podporu," skonštatoval Lauda v rozhovore pre švajčiarsky Blick. "Z hľadiska talentu sme mohli Rosberga nahradiť aj Wehrleinom, ale skúsenosti hovorili napokon v prospech Fína!"

Rakúšan hovoril aj o začiatku blížiacej sa sezóny, v ktorej nás postupne čakajú podujatia v Austrálii, Číne a v Bahrajne. "Sú to tri totálne odlišné okruhy a hneď sa teda dozvieme, ako to napokon bude vyzerať!"

"Počas testov v Barcelone budeme prvé štyri dni spoznávať nové pravidlá. Následne nás čaká štvordňová prestávka, ktorú využijeme na doplnenie auta o nové vylepšenia. No a vo finále od 7. do 10. marca pôjdeme tvrdo na vec. Tentoraz nebude nikto blafovať, aby karty vyložil na stôl až v Melbourne. Aj my budeme chcieť vedieť, ako na tom v skutočnosti sme!" potvrdil Niki Lauda, ktorého tím v minulom roku postupoval inak. Do testov nasadzoval v zásade len stredne tvrdé pneumatiky a najrýchlejšie časy uchmatli zástupcovia konkurencie.

A čo nové auto? "Videl som ho ešte v hrubej fáze stavby a okamžite som bol uchvátený. Širšie autá s tučnými kolesami vyzerajú jednoducho skvelo a fanúšikovia si určite prídu na svoje," dodal trojnásobný majster sveta.

Najnovšie z kategórie: Lauda Niki

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk