F1.sk F1.sk

Anthony Hamilton: Všetci sú roboti, len Lewis láka ľudí a pomáha športu
zdroj: Daimler

Anthony Hamilton: Všetci sú roboti, len Lewis láka ľudí a pomáha športu

Otec Lewisa Hamiltona sa pridal k zástupcom motoršportu, ktorým je ľúto za odchádzajúcim Berniem Ecclestonom. "Myslím si, že je to škoda. Veľká, veľká škoda," skonštatoval Anthony Hamilton. "Bude mi chýbať. Ak je to teda pravda, pretože ja tomu naďalej nemôžem uveriť. Pre šport to bude veľká škoda. On je totiž Formula 1."

"Noví majitelia by si mali dopriať trochu času a o všetkom popremýšľať," pokračoval Hamilton starší v rozhovore pre Newsweek. "Podľa mňa je príliš skoro na to, aby povedali, že spravia toto a tamto. Treba takto pokračovať rok alebo dva, aby uvideli, ako to funguje a čo chcú fanúšikovia. Musia prísť na to, ako dostať k športu nových ľudí. Nemôže to byť len o tom, kto najviac zaplatí, tak práve k nemu pôjdeme. Malo by to byť o tom, že pôjdeme tam, kde príde najviac ľudí. Jednoducho iný prístup. Najdôležitejšie je však znížiť náklady, aby fanúšikovia chodievali na preteky."

Okrem zníženia cien vstupeniek a prilákania ľudí na tribúny týmto spôsobom sa však treba postarať aj o iné veci: "Ďalšia dôležitá záležitosť je tá, že potrebujeme skvelých jazdcov. Nepotrebujeme len takých, ktorí za sebou majú silnú finančnú podporu lebo mamka a ocko majú veľa peňazí. Keď sa budeme uberať touto cestou, tak Formula 1 sa za najbližších päť rokov rozpadne."

V konečnom dôsledku vraj šport potrebuje osobnosti ako Lewis Hamilton. "Lewis je tak trochu rebel, nie je to len pretekár, je to superstar. Flavio Briatore pri nedávnom rozhovore povedal, že Lewis je tá najlepšia vec, aká sa motoršportu mohla prihodiť. Prekročil totiž všetky hranice; nie je to len pretekár, je to aj tak trochu filmová a hudobná hviezda. K športu prilákal množstvo ľudí. Ktorý iný jazdec to spravil? Ktorý iný jazdec to robí? Nikto. Všetci sú len 'Ja-som-pretekár-robot-som-tu-preto-aby-som-pretekal' (povedané robotickým hlasom, pozn. red.). Ďakujem pekne!" dodal Anthony Hamilton.

Najnovšie z kategórie: Anthony Hamilton

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk