F1.sk F1.sk

Berger nečaká Bernieho konkurenčnú sériu: Dochádza mu čas
zdroj: Red Bull / GEPA

Berger nečaká Bernieho konkurenčnú sériu: Dochádza mu čas

Gerhard Berger je zvedavý na to, akou cestou sa Formula 1 uberie pod novými majiteľmi. S Berniem Ecclestonom to podľa neho bolo dobré a "všetci sme s ním mali úzke a dobré vzťahy, aj keď niekedy to bolo i náročnejšie a začal hrať svoje hry."

"V zásade to však bol otec nášho biznisu," reagoval Berger v rozhovore pre Auto Motor und Sport. "Všetci sa pri ňom počas mnohých rokov mali dobre a keď vidíme koniec tejto éry, tak je s tým spojený aj určitý smútok. Také je však prianie nových majiteľov, ktorí teraz musia ukázať, že Formulu 1 dokážu posunúť ešte ďalej."

Rakúšan si myslí, že celý tento proces treba vnímať ako šancu či príležitosť. "Noví majitelia majú v určitých oblastiach svoje silné stránky: americký trh, nové médiá. Bolo by lepšie, ak by našli nejaký prechodný spôsob a svoje plány by spojili aj s Berniem. Avšak s Rossom Brawnom majú na palube človeka, ktorý to tu dobre pozná."

"Ťažkosti spočívajú v tom, že treba skĺbiť rôzne záujmy. V tomto bol Bernie v spolupráci s Maxom Mosleym majster," pokračoval Gerhard Berger. "Najskôr všetky strany rozdelili, aby ich potom spojili... a to dokonca tak, že pre biznis ako celok to bolo dobré."

Americká spoločnosť Liberty Media bude podľa Bergera postupovať inak ako doterajší majitelia. "CVC kravu v posledných rokoch iba dojilo, no v záujme Liberty musí byť vytvorenie pák na to, aby sa ich investícia napokon vyplatila. Na začiatku potrebujú niečo investovať a nevziať všetko, aby ostalo aj pre tímy a organizátorov."

V súvislosti s Berniem Ecclestonom sa medzitým začalo hovoriť o snahe založiť konkurenčnú sériu. "Bernie nepotrebuje žiadne rady. Sám dobre vie, čo robí, kedy musí niečo spraviť a či by s tým mohol dosiahnuť úspech. Je to najrozumnejší človek, akého som v motoršporte kedy spoznal. Má len jednu nevýhodu: dochádza mu čas," dodal Gerhard Berger.

Najnovšie z kategórie: Liberty Media

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk