F1.sk F1.sk

Berger: Ferrari je v špirále, ktorá sa točí smerom nadol
zdroj: Scuderia Ferrari

Berger: Ferrari je v špirále, ktorá sa točí smerom nadol

Scuderia Ferrari chcela s novým prezidentom Sergiom Marchionnem a novým šéfom tímu Mauriziom Arrivabenem nastúpiť na celkom novú cestu. V roku 2015 sa chvíľu zdalo, že by to aj mohlo vyjsť, no potom to už nebolo také ružové.

"Ferrari veľmi citlivo reaguje na každú kritiku," povedal bývalý pretekár Gerhard Berger pre Auto Motor und Sport. "Je to také zlaté teľa, ktorého sa nemôže nikto dotknúť. Preto tam padá množstvo lichôtok. V skutočnosti sa však točí špirála, ktorá smeruje nadol..."

"Moje srdce bije pre Ferrari a je mi ťažké kritizovať ich, ale realita je takáto: Ferrari v roku 2015 so šťastím vybojovalo nejaké úspechy a mysleli si, že vďaka ich výkonom. V skutočnosti sú však ďaleko od Mercedesu i Red Bullu. Ferrari je v podstate opäť tam, kde boli v časoch, keď som za nich jazdil," skonštatoval Rakúšan, ktorý hájil farby tohto tímu v rokoch 1987 až 1989, resp. 1993 až 1995.

Scuderia získala v roku 2015 aj Sebastiana Vettela, ktorý chcel kráčať v stopách legendárneho Michaela Schumachera. "Podcenil to, čo kedysi spravil Michael. Ten síce tiež prestúpil do Ferrari, ale v batohu mal ľudí z Benettonu. Keď tam prišiel, tak bolo Ferrari v rovnakom stave ako dnes."

"Sebastian mal krok do Ferrari spraviť len vtedy, ak by si tam mohol doniesť rovnako ako Michael aj kľúčové osobnosti z Red Bullu," poznamenal Gerhard Berger, ktorý sa preto o Vettela obáva: "Nečakám, že vo Ferrari sa toho v roku 2017 veľa zmení. Potom by sa Vettel musel orientovať celkom nanovo."

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk