F1.sk F1.sk

Renault chce s Hülkenbergom vybudovať také prepojenie ako má Mercedes s Hamiltonom
zdroj: Renault Sport F1

Renault chce s Hülkenbergom vybudovať také prepojenie ako má Mercedes s Hamiltonom

V Renaulte veria, že sa im podarí zostaviť také "ikonické" zloženie tím/jazdec, ako sa to Mercedesu podarilo s Lewisom Hamiltonom. Cyril Abiteboul povedal, že v jeho zoskupení by mal podobnú rolu zohrávať Nico Hülkenberg.

"Je to mimoriadne vzrušujúce, pretože je to presne taký typ človeka, akého sme potrebovali," povedal výkonný riaditeľ Renaultu Sport pre Motorsport.com. "Teraz máme príležitosť nasadiť niekoho veľmi skúseného, kto bol v juniorských sériách na úrovni Nica Rosberga a Lewisa Hamiltona, pričom nie je spojený so žiadnym výrobcom automobilov a ani so žiadnym veľkým tímom."

"Ľudia hovoria, že nemá nejaký mimoriadny profil, ale pre nás je to skvelá príležitosť, pretože jazdec nie je len jazdec. Myslíme si, že v podobe Nica sme našli skvelého pretekára s potrebnými kapacitami. Toto je dlhodobý projekt, vďaka ktorému z neho chceme spraviť veľkého veľvyslanca Renaultu a chceme si s ním vybudovať silné prepojenie. Asi také silné, ako má Lewis s Mercedesom."

"Ešte aj dnes mám pocit, že mnohí ľudia si naďalej spájajú Sebastiana Vettela s Red Bullom. Dúfam, že ak dosiahneme úspech, tak o pár rokov si ľudia budú Nica spájať s Renaultom. Najskôr však na to potrebujeme odviesť potrebnú prácu," skonštatoval Abiteboul.

Francúz v ďalšej fáze rozhovoru priznal, že jeho tím rokoval aj s Valtterim Bottasom, Sergiom Pérezom a Carlosom Sainzom; všetci títo pretekári mali šancu prestúpiť do Renaultu, no ich zmluvná situácia to nedovolila. "Mám pocit, že niektoré veci tu neboli dobre interpretované. Myslím tým to, že niektorí jazdci odmietli ponuku Renaultu..."

"Môžem vám garantovať, že žiadnu z našich ponúk nikto neodmietol," zdôraznil Cyril Abiteboul. "Povedal by som pravý opak. Niektorí nám dokonca hovorili, že sú voľní a môžu s nami rokovať, no nebolo to tak. Povráva sa, že projekt Renaultu nie je dostatočne atraktívny, vraj nemáme ambície alebo nemáme finančné zdroje. No to nie je pravda. O naše pozície sme pociťovali veľký záujem a Nico patril medzi naše hlavné voľby. Sme veľmi radi, že k nám napokon prišiel."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Nico Hülkenberg

Pozri viac

Magazín

Pozri viac