F1.sk F1.sk

Michaela Schumachera opúšťajú sponzori
zdroj:

Michaela Schumachera opúšťajú sponzori

V piatok sme zachytili nezvyčajné správy z prostredia Michaela Schumachera. Nemecká stránka Motorsport-Total.com informovala o tom, že sedemnásobný majster sveta Formuly 1 nečakane prišiel minimálne o jedného a pravdepodobne až o dvoch sponzorov. Príčiny nie sú zrejmé.

Jednou zo spomínaných spoločností je výrobca dverí a garážových brán značky Hörmann, ktorý pôsobí aj na Slovensku. Ten pre spomínaný zdroj potvrdil, že k rozchodu prišlo po obojstrannej dohode.

Druhou spomínanou spoločnosťou by mal byť výrobca hodiniek Audemars Piquet, ktorý sa už takisto nenachádza v rubrike "Partneri a priatelia" na oficiálnej stránke pretekárskej legendy. Táto spoločnosť však potvrdila, že k Schumacherovi naďalej prechováva "priateľský kontakt".

Firma Audemars Piquet podporovala Michaela Schumachera od roku 2012, ale k aktuálnej situácii nechcela podať "žiadne ďalšie informácie." Na trhu pritom nedávno mala aj špeciálny model s menom niekdajšieho pretekára, ktorý sa pred tromi rokmi ťažko zranil pri lyžovačke.

Medzi partnermi tak na stránke Michael-Schumacher.de ostalo už len niekoľko spoločností. Je tam už doslova legenda Deutsche Vermögensberatung, ktorá podporuje aj syna Micka, nechýba značka minerálnych vôd Rosbacher a výrobca prilieb Schuberth. Okrem toho sú tam uvedení ešte Mercedes, Ferrari, Schumiho vlastné motokárové centrum, ranč Corinny Schumacherovej a zobrazené je aj logo Micka Schumachera. 

Ostatní sponzori, medzi inými napríklad Erlinyou či Gaydoul Group so svojimi spoločnosťami Navyboot a Jet Set, odišli už pred časom.

Najnovšie z kategórie: Michael Schumacher

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk