F1.sk F1.sk

Laureus: Svoje nominácie má i Formula 1
zdroj:

Laureus: Svoje nominácie má i Formula 1

Dňa 14. februára, teda na Valentína, sa budú v Monaku odovzdávať ocenenia "Laureus World Sports Awards", ktoré sú vo svete športu akýmsi filmovým Oskarom. No a medzi nominovanými nájdeme aj zástupcov Formuly 1: Nica Rosberga a tím Mercedes.

V kategórii Športovec roka sú okrem Nica Rosberga nominovaní aj Usain Bolt, Mo Farah, Andy Murray, Cristiano Ronaldo, Stephen Curry a LeBron James, teda mimoriadne hviezdny výber.

Rosberg však má šancu aj v kategórii "Skokan roka", kde je okrem neho vytrvalostná bežkyňa Almaz Ayanová, plavec Wayde van Niekerk, anglický futbalový majster Leicester City, štvrťfinalista futbalového EURO 2016 - trpaslík z Islandu, a olympijskí víťazi v rugby z Fidži.

Mercedes je už tretíkrát po sebe nominovaný ako tím roka. Jeho súpermi budú víťazi futbalových majstrovstiev Európy z Portugalska, víťaz Ligy majstrov Real Madrid, olympijskí futbaloví víťazi z Brazílie, bejzbalisti Chicago Cubs, ktorí získali prvý titul po 108 rokoch, a šampióni NBA Cleveland Cavaliers.

Dodajme, že ocenenia Laureus sú odovzdávané od roku 2000 a z prostredia Formuly 1 ich už získali Michael Schumacher a Lewis Hamilton. Nominovaných mohlo navrhovať vyše 2 000 športových žurnalistov, o voľbu víťazov sa potom v tajnom hlasovaní postará odborná jury zložená z 55 prominentných členov Laureus Academy.

Oceňovať sa bude v kategóriách Športovec roka, Športovkyňa roka, Postihnutý športovec roka, Tím roka, Akčný športovec roka, Skokan roka a Návrat roka. Okrem toho je pravidelne udeľovaná aj trofej za celoživotné dielo, ktorú v minulom roku dostal Niki Lauda.

Najnovšie z kategórie: Mercedes

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk