F1.sk F1.sk

Donington odmietol možnosť zorganizovať VC Veľkej Británie
zdroj:

Donington odmietol možnosť zorganizovať VC Veľkej Británie

Nad Veľkou cenou Veľkej Británie sa opäť raz objavili otázniky. Predstavitelia okruhu v Silverstone potvrdili, že uvažujú o uplatnení výstupnej klauzuly zo súčasnej zmluvy, ktorá platí do roku 2026, ale začína byť finančne nevýhodná. Čas na to majú do júla tohto roku a ak tak spravia, bude sa u nich súťažiť len do roku 2019.

Okrem toho prezradili, že keď tak spravia, tak do istej miery to bude aj taktika: radi by si potom vyjednali výhodnejšiu zmluvu. Ak sa to však nepodarí, Veľkú cenu Veľkej Británie by mohol organizovať niektorý iný okruh. Hovorilo sa o Donington Parku, ktorý však podľa aktuálnych správ nemá záujem.

V Doningtone sa v roku 1993 konala Veľká cena Európy a okruh sa na scénu takmer vrátil aj v minulom desaťročí, no nechýbalo veľa, aby na toto úsilie napokon doplatil. Teraz už o podobnom dobrodružstve kompetentní ani neuvažujú.

"Rozhodne nie," reagoval marketingový riaditeľ okruhu Christopher Tate na otázku, či by Donington prípadne mohol zaskočiť za Silverstone. V rozhovore pre Motorsport.com pokračoval: "Stanovili sme si veľmi jasný cieľ, ktorým je zachovať súčasný výzor okruhu. Nemáme žiadny záujem hostiť moderné a mimoriadne rýchle monoposty, pretože Donington Park by sme museli kompletne zmeniť."

Tate sa okrem toho začudoval nad skutočnosťou, prečo okruhy vôbec majú záujem o veľké ceny. Podmienky sú mimoriadne nevýhodné a noví majitelia z prostredia Liberty Media by mali zakročiť a niečo s tým spraviť. "Celý tento podnikateľský model nemá pre nikoho žiadny zmysel a všetky tie zmätky okolo kalendára F1 ako takého majú hrozný dopad na zvyšok motoršportu."

"Dúfajme, že sa dočkáme celkom iného biznis-modelu a Liberty sa správnym spôsobom zasadí za podujatia s takým historickým odkazom, ako Veľká cena Veľkej Británie. Myslím si, že noví majitelia to pochopia, predsa len sú z mediálnej oblasti. Tak, ako dnes, to nemôže pokračovať," odkázal Christopher Tate.

Najnovšie z kategórie: Veľká Británia

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk