F1.sk F1.sk

Gutiérrez to v "efjednotke" vzdal, hovorí o radikálnom rozhodnutí
zdroj:

Gutiérrez to v "efjednotke" vzdal, hovorí o radikálnom rozhodnutí

Už sme vás informovali o tom, že Esteban Gutiérrez sa po pôsobení v tíme Haas, kde o svojich kvalitách príliš nepresvedčil, rozhodol uberať inou cestou. Vo Formule 1 ostali voľné miesta pravdepodobne už len v Manore, no z tých s veľkou pravdepodobnosťou nič nebude; tím totiž krachuje.

Mexičan sa teda poobzeral po iných alternatívach a v pondelok oznámil prestup do Formuly E. Zatiaľ ide len o dočasnú pozíciu, v rámci ktorej by mal absolvovať podujatia v Mexico City a v New Yorku. Od novej sezóny by sa však do toho mohol pustiť na sto percent.

"Je to radikálne rozhodnutie," povedal Gutiérrez pre Motorsport.com. "V tejto sérii sú skvelí jazdci. Ide o mimoriadne nabitý šampionát, ktorý dáva jednotlivým pretekárom veľmi podobné autá. A to je fajn, pretože jazdec sa takto môže postarať o rozdiel. Bude to skvelá skúsenosť, preteky sú zábavné. Z môjho pohľadu je to veľmi dôležitý kariérny krok. Ide o radikálne rozhodnutie a veľkú vec pre moju budúcnosť."

"Toto rozhodnutie vnímam ako veľmi pozitívny krok a som veľmi rád, že dostanem šancu byť súčasťou Formuly E. Nepochybujem o tom, že spoločne dosiahneme veľké veci. Séria má obrovský potenciál na ďalší rast," vyjadril sa Gutiérrez, ktorý do budúcnosti pochopiteľne nevylúčil ani návrat do Formuly 1. Otázne je len to, či ho niekto bude chcieť.


Najnovšie z kategórie: Esteban Gutiérrez

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk