F1.sk F1.sk

Wolff priznal, že pred rokmi mal ponuku jazdiť v F1
zdroj:

Wolff priznal, že pred rokmi mal ponuku jazdiť v F1

Športový šéf Mercedesu Toto Wolff, ktorý je jednou z vedúcich persón stojacich za nedávnymi úspechmi stajne, priznal, že v minulosti mal ponuku aj na súťažné nasadenie. Napokon sa síce presadil svojim podnikateľským zmýšľaním a manažérskymi schopnosťami, ale málokto vie, že bol aj pomerne schopným jazdcom a v mladom veku dosiahol aj niekoľko úspechov.


Teraz prezradil, že najzaujímavejšia ponuka prišla po jeho víťazstve na 24-hodinovke na Nürburgringu 1994. Po zvážení ju však odmietol. "Po tom, ako som v roku 1994 vyhral 24-hodinovku na Nürburgringu, som dostal ponuku na pretekárske miesto vo Formule 1," zaspomínal si Wolff v rozhovore pre F1i.

"Jeden z mojich sponzorov v tom čase podporoval v F1 Karla Wendlingera, no keď sa ten v Monaku vážne zranil, požiadal ma o to, či by som nemal záujem o prevzatie jeho pozície v tíme Sauber," pokračoval Rakúšan. "V tom čase som si však bol naplno vedomý toho, že v F1 by som úspech nedosiahol. Navyše som bol aj príliš vysoký a veľmi ťažký."

"Všetko bolo proti tomu, aby som v F1, či prípadne niekde inde, zažil dobrú pretekársku kariéru. Aj som im povedal, že by to bolo mrhanie peniazmi. Vtedy som sa rozhodol nepokračovať v realizovaní svojho sna, ktorým bolo to, aby som sa stal profesionálnym pretekárom. Bolo to v máji 1994," usmial sa Toto Wolff.

Vzhľadom na to, ako sa napokon Wolff presadil v podnikateľskej a manažérskej oblasti, a koľko si vďaka tomu zarobil, toto rozhodnutie pravdepodobne neľutuje. 

Najnovšie z kategórie: Mercedes

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk