F1.sk F1.sk

Brawn vysvetlil, prečo si rozumel s Buttonom
zdroj:

Brawn vysvetlil, prečo si rozumel s Buttonom

Ročník 2009 priniesol obrovské prekvapenie. Na popole Hondy bol na poslednú chvíľu postavený tím Brawn GP, ktorý však na scénu priniesol dokonale nastavené dvojité difúzory a oproti konkurencii mal okamžite značnú výhodu. Monopost Brawn BGP 001 vyhral spolu s Jensonom Buttonom šesť z úvodných siedmich podujatí a spomínaný anglický pretekár sa nakoniec tešil zo svojho jediného titulu.

Button následne zamieril do McLarenu a Rossovi Brawnovi sa otočil chrbtom, no ďalší podobný úspech už nepridal. Do Wokingu odišiel v období, ktoré z pohľadu histórie tohto zoskupenia rozhodne nebude považované za najslávnejšie. 

"Je to pokojný pilot a v rámci tímového prostredia bol menej agresívny," porovnal Brawn Buttona v rozhovore pre BBC Radio 5 s Lewisom Hamiltonom a Michaelom Schumacherom. "No napriek tomu mal aj obrovské množstvo talentu. Jensonove schopnosti a jeho prístup som vždy mimoriadne obdivoval. Bol to aj veľmi úprimný jazdec. Nikdy nepatril medzi pretekárov, ktorí hľadali výhovorky."

"Keď mal pocit, že neodviedol dobrú prácu, tak to celkom úprimne priznal. Vďaka tomu si v tíme získal veľké množstvo podpory. V žiadnej stajni nikto nemá rád to, že ak jazdec neodvedie dobrú robotu, tak to dáva za vinu všetkým ostatným, len nie sebe..."

"S Jensonom som každopádne zažil parádne obdobie a mimoriadne ho obdivujem. Rozhodne patrí k top pretekárom. Disponoval veľmi jemným jazdeckým štýlom a spoluprácu s ním som si vždy mimoriadne užíval," dodal Ross Brawn na margo Buttona, ktorý od roku 2000 odjazdil celkovo 305 veľkých cien. V tomto smere ho v historických štatistikách F1 evidujeme na treťom mieste za Rubensom Barrichellom (324) a Michaelom Schumacherom (306).

Najnovšie z kategórie: Brawn GP

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk