F1.sk F1.sk

Zanardi Mercedesu odporúča angažovanie Rossiho

Bývalý pretekár Formuly 1 a šampión série CART Alex Zanardi je presvedčený o tom, že legenda MotoGP Valentino Rossi by sa Mercedesu perfektne hodila ako náhrada za Nica Rosberga. Prilákalo by to pozornosť na tím i na Formulu 1 ako celok.

Zanardi, ktorý prišiel pri hrôzostrašnej nehode na Lausitzringu 2001 o obe nohy, sa pretekárskej kariéry napriek tomu nevzdal a presadil sa aj na paralympíjskom poli. Získal niekoľko zlatých medailí a dnes je istým spôsobom považovaný za hrdinu.

"Viem, že zo športového hľadiska to nie je najlogickejšia voľba, ale bola by to perfektná príležitosť pre to, aby sme Formulu 1 viac vystavili svetu a podporili jej imidž. Hlavne v televízii," povedal Zanardi, ktorého slová s odvolaním sa na Gazzettu dello Sport. cituje stránka F1i.

Talian, ktorý odjazdil vo farbách Jordanu, Minardi, Lotusu a Williamsu celkovo 41 veľkých cien, predniesol svoje slová po tom, ako športový šéf Mercedesu Toto Wolff naznačil svoju chuť zorganizovať testy pre Valentina Rossiho i štvornásobného šampióna WRC Sébastiena Ogiera.

"Il Dottore" má momentálne 37 rokov a o jeho prestupe do F1 sa "vážnejšie" hovorilo už pred približne desiatimi rokmi keď viackrát testoval Ferrari.

Najnovšie z kategórie: Alessandro Zanardi

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk