F1.sk F1.sk

Wolff sa poďakoval Lowovi, hovorí však o hĺbkovej sile Mercedesu
zdroj:

Wolff sa poďakoval Lowovi, hovorí však o hĺbkovej sile Mercedesu

Časť príbehu, ktorý sa nám odohráva medzi Mercedesom a Williamsom, sa konečne rozuzlila. Majstrovský tím potvrdil, že po tri a pol "veľmi úspešných rokoch" ho opúšťa Paddy Lowe. Navzdory očakávaniam však stajňa píše, že Angličanovi sa začína obdobie nútenej dovolenky. Technické oddelenie Mercedesu by mali naďalej viesť šéfinžinier Aldo Costa, výkonnostný riaditeľ Mark Ellis, operačný riaditeľ Rob Thomas a technologický riaditeľ Geoff Willis.

"Paddy zohral v priebehu posledného tri a pol roka dôležitú úlohu pri našich úspechoch a ďakujeme mu za jeho prínos k tejto významnej kapitole Mercedesu v motoristickom športe," povedal Toto Wolff. "Úspech vo Formule 1 nie je o jednej individualite, ale o hĺbkovej sile a technickej schopnosti organizácie. Máme talent na to, aby sme dokázali nadviazať na úspechy z posledných rokov. V roku 2017 a v ďalšom období na ňom aj plánujeme stavať."

"V Mercedese som zažil fantasticky úspešné a zábavné tri a polročné obdobie, počas ktorého som pracoval s neuveriteľným tímom ľudí," zareagoval Paddy Lowe. "Teraz sa teším na novú výzvu a každému v Mercedese želám len to najlepšie."

Stanovisko stajne so sídlom v Brackley sa končí vetou, že "ďalšie informácie budú odkomunikované v najbližšej dobe". Môžeme predpokladať, že pôjde o zamestnanie Valtteriho Bottasa; vylúčené pritom nie je ani to, že v súvislosti s jeho príchodom príde aj odpustenie Lowovej nútenej dovolenky, o ktorej Mercedes informoval. Ak by sa tak nestalo, na novú pozíciu by nemohol nastúpiť celý tento rok. Williams, ktorý by ho mal zamestnať, ho však potrebuje okamžite.

Najnovšie z kategórie: Mercedes

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk