F1.sk F1.sk

Zetsche a vtipná príhoda o tom, ako sa dozvedel o Rosbergovom konci
zdroj:

Zetsche a vtipná príhoda o tom, ako sa dozvedel o Rosbergovom konci

Šéf Daimleru Dieter Zetsche si v aktuálnom rozhovore zaspomínal na okamihy, v ktorých sa dozvedel o konci kariéry Nica Rosberga. Nebolo to nič príjemné, no dnes už na udalosti reaguje s úsmevom.

"Vyšiel som zo sprchy a nemal som vôbec žiadne šaty - čo je vlastne pri vystúpení zo sprchy celkom normálne! A zvonil mi telefón," hovorí Zetsche pre Autocar. "Videl som, že volá Toto (Wolff, pozn. red.) a pomyslel som si, že opäť je niečo s Lewisom! Ale potom mi posunul správu a musím povedať, že som to nečakal..."

Netrvalo však dlho a s rozhodnutím sa zmieril. "Rešpektoval som ho. Vlastne je to tak, že jeden hovorí 'chcem viac a viac, chcem prelomiť všetky rekordy a písať históriu', no a druhý si povedal 'nuž, konečne som splnil svoj životný sen a čo môže byť viac?' Oba prístupy považujem za legitímne," pokračuje Nemec.

Najvyšší šéf majstrovského tímu súčasne uznal, že v prípade Rosbergovho zotrvania by bolo všetko jednoduchšie, ale stajňa to napriek tomu zvládne. "Pochopiteľne, že ak by sme mali v tíme dvoch majstrov sveta, tak by to bolo jednoduchšie a príjemnejšie - asi by sme nevideli menej súbojov, ale aj to bola súčasť zábavy. Teraz potrebujeme nového jazdca, ale tak to už raz chodí. Každopádne som neostal urazený a ani totálne sklamaný. Jeho rozhodnutie som rešpektoval," dodáva Dieter Zetsche.

Najnovšie z kategórie: Lewis Hamilton

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk