F1.sk F1.sk

Marchionne: Dopriali sme si len dva sviatočné dni
zdroj:

Marchionne: Dopriali sme si len dva sviatočné dni

Od konca roku 2014 je prezidentom Ferrari Sergio Marchionne, ktorý na tejto pozícii nahradil Lucu di Montezemola. Je považovaný za skvelého manažéra, no v motoršporte si zatiaľ nespravil najlepšie meno. Časť fanúšikov mu vyčíta, že jeho štýl a vytváranie mimoriadne vysokého tlaku sa k tejto sfére nehodí. Je šéfom koncernu Fiat/Chrysler a je aj prezidentom Ferrari, no na autosalóne v Detroite naznačil, že na konci budúceho roku skončí. V prvej pozícii určite, no pravdepodobne nielen v tej.

"Naši chlapci pracujú bez prestávky," uviedol na tlačovke. "Počas Vianoc a obdobia okolo Nového roka sme si dopriali len dva sviatočné dni. Vyzerá to tak, že z hľadiska auta sa všetko uberá správnou cestou a aj motor beží na testovacích stanoviskách vynikajúco. Tentoraz však už na nos nepadnem. Počkajme si na okamih, keď príde auto na trať a na to, čo sa stane vtedy. Tím však odvádza obrovské množstvo práce. S motorom, aerodynamikou, s novými pravidlami..."

"Moji spolupracovníci ma o všetkom priebežne informujú, no potom prídu k vám (novinárom, pozn. red.) a povedia vám niečo celkom iné. Nie, to bol pochopiteľne žart. V skutočnosti sa všetko dozvedám v reálnom čase a s tým, ako tím pracuje, som veľmi spokojný," skonštatoval Marchionne. "Od začiatku mi pritom bolo jasné, že dosiahnuť úspech v F1 bude ťažký kus roboty. Asi som čakal príliš dlho s tým, aby som zasiahol, no pred mojimi spolupracovníkmi mám aj rešpekt a chcel som ich nechať pracovať. Ak by som však zasiahol už v roku 2015, možno by sme zažili iný rok 2016. No možno nie, ktovie."

V posledných troch rokoch ovládol prostredie Formuly 1 tím Mercedes. "Len preto, že odviedli dobrú prácu, im nemôžeme nič vyčítať. Mercedes si takto možno nezískal sympatie, ale získal si obdiv. Napokon je to všetko na nás. Musíme sa koncentrovať len na nás a dostať sa na ich úroveň," zdôraznil Sergio Marchionne, ktorý na záver dostal aj otázku, aby ujasnil svoj odchod. Opustí len pozíciu vo Fiate/Chrysleri, alebo aj vo Ferrari? "Asi sa vzdám všetkého, pretože chcem byť novinárom," odpovedal s úsmevom.

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk