F1.sk F1.sk

Lowe už ukončil pôsobenie v Mercedese
zdroj:

Lowe už ukončil pôsobenie v Mercedese

Už dlhšie to vyzerá tak, že Paddy Lowe bude od novej sezóny pracovať pre tím Williams. Informácie síce na verejnosť prenikajú len veľmi pomaly, ale zdá sa, že nezadržateľne. V utorok viaceré dôveryhodné zdroje ako Sky Sports, Motorsport.com či Autosport informovali o tom, že Lowe už opustil Mercedes.

"Lowe zohral inštrumentálnu rolu pri pomoci Mercedesu získať tri majstrovské tituly po sebe, no jeho budúcnosť v tíme začala byť otázna vzhľadom na koniec platnosti zmluvy," píše Motorsport.com. "Negociácie so šéfom Mercedesu pre motoršport Totom Wolffom boli odložené na obdobie po skončení sezóny 2016, no dohoda napokon nepadla."

Skôr spomínané zdroje pripomínajú aj to, že Mercedes sa k situácii odmietol vyjadriť. Vyzerá to tak, že v zákulisí sa pečie celá sada záležitostí, ktorej súčasťou je aj opačný prestup Valtteriho Bottasa. Williams si vďaka jeho uvoľneniu vybojuje zľavu za odber motorov, no požaduje aj okamžitý prestup Lowa, ktorý by inak musel na nútenú dovolenku.

Auto Motor und Sport už informoval o tom, že Paddy Lowe nemusí byť vo Williamse "len" technickým riaditeľom - z tohto postu nedávno odišiel Pat Symonds - no na pozícii šéfa by mohol nahradiť Claire Williamsovú. Tento zdroj písal aj o tom, že Lowe chce aj určitý podiel v tíme.

Do Mercedesu by mal na jeho miesto prísť bývalý technický riaditeľ Ferrari James Allison, ktorý Taliansko opustil po nečakanej smrti manželky.

Najnovšie z kategórie: Mercedes

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk