F1.sk F1.sk

Horner sa neobáva toho, že by v Red Bulle vznikli interné problémy
zdroj:

Horner sa neobáva toho, že by v Red Bulle vznikli interné problémy

Red Bull Racing má vo svojom kádri dvoch mimoriadne ambicióznych jazdcov, ale zatiaľ medzi nimi neprepukla taká nevraživosť ako medzi Lewisom Hamiltonom a Nicom Rosbergom v Mercedese. Možno aj preto, že ešte nebojovali o titul; boli teda v omnoho pokojnejšej situácii a pod menším tlakom. Šéf tímu Christian Horner však verí, že v budúcnosti to dokáže zvládať a ideálne manažovať.

"Max je veľmi, veľmi dobrý. Všetko vníma s mimoriadnym entuziazmom. Je ako šteňa labradora, ktoré chce všetko spoznať," vyjadril sa Horner v rozhovore pre Motorsport.com. "Či je to história športu, či je to dianie v juniorských sériách, v motokárach. Miluje pretekársky šport a cíti sa byť poctený tým, že je jazdcom Formuly 1."

"V priebehu minulej sezóny sa zrodila situácia, že lety z Montrealu už boli obsadené a v biznis triede už nebolo nič voľné. Musel si teda sadnúť do ekonomickej triedy k toaletám. Pre ostatných by to bol veľký problém, ale u neho nie," usmial sa Angličan, podľa ktorého je na Verstappenovi aj toto pozitívne. "Je to entuziazmus týkajúci sa toho, že je jazdcom Formuly 1 a robí to, čo robí."

No nie vo všetkých situáciach je to takéto pozitívne. Keď má mladík nasadenú prilbu a bojuje na trati, vyhráva odhodlanosť a bojový duch. Spomínaný zdroj pripomína napríklad Veľkú cenu Maďarska, kde mal horšie umiestnený jazdec brzdiť zvyšok štartového poľa a tomu lepšie umiestnenému umožniť odskočiť. Tam sa to Verstappenovi nepozdávalo, na Ricciarda sa lepil a kritizoval ho, že jazdí ako jeho stará mama.

"Išlo len o veľmi malú záležitosť," skonštatoval Horner. "Podľa mňa spolupracujú veľmi dobre a stačí sa pozrieť na to, ako sme ich poradie vymenili v Hockenheime. Každý hovorí, že Max nebol tímový hráč, ale v daný deň celkom jasne ukázal, že bol..."

Nepríjemné súboje sa mohli zrodiť aj v Malajzii, kde sa po vypadnutí Lewisa Hamiltona medzi Ricciardom a Verstappenom rozpútal boj o víťazstvo. "Ale celkom v pohode sme ich tam nechali súperiť - aj keď to bol po Lewisovom motorovom probléme boj o víťazstvo. V žiadnom okamihu sme sa ničoho neobávali."

Ľahké to nebolo v Barcelone ani v Monaku, kde mal Daniel Ricciardo smolu. Raz doplatil na horšiu stratégiu, druhýkrát na chybu v boxoch a prišiel o dve víťazstvá. "Problémy prídu... Barcelona bola z môjho pohľadu celkom jasná a jednoznačná. Mali sme nastavenú jasnú stratégiu, ktorá vám mohla vyjsť, resp. mohla ísť proti vám. Monako bolelo omnoho viac; tak tím, ako aj Daniela. Videl to a zareagoval na to veľmi pozitívne. Jeho sezónu to napokon podľa mňa neovplyvnilo. Otriasol sa, išiel ďalej a naďalej jazdil fantastické preteky."

Ale aké to bude v prípade boja o titul? Nezrodia sa problémy? "Azda nie. Najväčšia vec, ktorá medzi nimi existuje, je jasný rešpekt. Mimoriadne sa rešpektujú. Okrem toho sa navzájom majú celkom radi. Tím to nežiadal, ale v Monaku bývajú v rovnakej budove a Daniel je pre Maxa mimo auta ako taký veľký brat. V aute sú obaja hladní, obaja chcú vyhrať a tvrdo bojovať. No kým je to tvrdé a súčasne férové, nemáme s tým problém," dodal Christian Horner.

Najnovšie z kategórie: Christian Horner

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk