F1.sk F1.sk

Williamsová nechápe humbug okolo Strollových peňazí
zdroj:

Williamsová nechápe humbug okolo Strollových peňazí

Claire Williamsová sa opäť raz začudovala kritike orientovanej na jazdcov, ktorí so sebou do tímov Formuly 1 prinášajú finančnú podporu. Teraz sa to dosť výrazne dotýka aj jej nového pretekára Lanca Strolla, no má pocit, že takéto škatuľkovanie nie je fér. Osemnásťročný mladík má totiž za sebou veľmi dobré výsledky a v F3 triumfoval s obrovským prehľadom.

"Pri každom jazdcovi Formuly 1 uvažujú šéfovia tímov aj o komerčnej stránke," povedala Williamsová, ktorej slová priniesol Autosport. "Aj Alonso prináša finančnú podporu: možno nie osobne, ale láka sponzorov a taký Santander je v hre vďaka nemu. Jenson fungoval rovnako. Aj Sergio Pérez."

"Nechápem, prečo v tomto športe, ktorý je taký obrovský biznis... a tímy v ňom na úspech potrebujú obrovské milióny, prečo je skutočnosť, ak jazdec prinesie podporu, vnímaná tak negatívne. A neplatí to len v F1. Motoršport ako celok je veľmi drahá oblasť pôsobenia. Na najvyššie stupienky sa nedostanete bez toho, aby ste mali značný rozpočet."

"Fakt neviem, prečo niekto kritizuje jazdcov s finančnou podporou. Ak by tu neboli, tak by mnoho tímov v tomto športe ani nemuselo prežiť, no a tým pádom by neprežil ani šport ako taký. Komerčný model Formuly 1 sa zmenil. Je to omnoho drahší šport ako bol, takže niekedy nastanú aj takéto situácie," skonštatovala Angličanka.

Stroll je podľa nej navyše iný prípad, ktorý už ukázal značnú kvalitu. "Hovorili by ste to isté aj o Maxovi Verstappenovi a jeho nasadení do Red Bullu?" pýtala sa Williamsová. "Vzhľadom na svoj vek toho dosiahol veľa a vyhral všetky šampionáty, v ktorých pôsobil. Áno, bude to nováčik a áno, spraví chyby, ale podľa toho, čo sme videli, sa učí veľmi rýchlo."

"Chlapcovi by sme mali dať šancu ukázať jeho talent a to, že si miesto zaslúži. Sme seriózny tím a máme seriózne ambície. Ak by som neverila, že na to má, tak ho do auta neposadím," dodala dcéra Sira Franka Williamsa.

Najnovšie z kategórie: Claire Williamsová

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk