F1.sk F1.sk

Ocon o prestupe do Force Indie: Fantastické a fakt dobré
zdroj:

Ocon o prestupe do Force Indie: Fantastické a fakt dobré

Esteban Ocon absolvoval s Manorom druhú polovicu minulej sezóny, ale presadil sa natoľko, že si ho vyhliadla Force India. Bolo to pomerne zaujímavé, pretože všeobecne sa očakávalo stiahnutie Pascala Wehrleina, no Nemec mal doplatiť na niečo, čo sa udialo počas testov. Viac detailov sme sa nedozvedeli. Niekoľkokrát však ukázal zvláštne spôsoby a aj keď raz zapadol v štrku a inžinier ho viackrát nabádal vypnúť motor, nepočúval.

Realita je napokon taká, že zo zaujímavého prestupu a z možnosti nahradiť Nica Hülkenberga sa teší Esteban Ocon. Force India patrí medzi veľmi schopné tímy, ktoré to navyše s talentovanými pretekármi vedia. Šampión F3 z roku 2014 a GP3 zo sezóny 2015 by teda mohol pokračovať v prudkom progrese.

"Áno, je to fantastické a fakt dobré," hovoril Ocon pre magazín RACER. "Vždy sa postarali o to, že ich jazdci sa výrazne zlepšili. Sergio počas pôsobenia v tomto tíme mimoriadne povyrástol a dúfam, že to isté dokážu spraviť aj so mnou. Je to dobrý príklad, ktorý môžem nasledovať. Radi dávajú príležitosť mladým jazdcom. Vždy to robili takto, dávali im šancu a je to fajn. Ďakujem im za to."

V súvislosti s Oconom sa dlho spomínal aj možný prestup do Renaultu, kde by sa ako Francúz hodil. "To fakt neviem," odpovedal na otázku, ako blízko k tomuto kroku napokon bol. "Force India ma chcela a Renault sa asi rozhodol inak. Prebiehali rozhovory a existovala príležitosť, no napokon som rád, že som vo Force Indii."

Nešlo tu teda aj o to, že patrí do kádra Mercedesu a práve Force India odoberá takéto motory? Renault by bol konkurencia. "Nie. Moja kariéra je manažovaná Mercedesom a nech jazdím kdekoľvek, budem jazdcom Mercedesu. Nech som kdekoľvek, chcem sa ukazovať v dobrom svetle. Ak by som súťažil v Renaulte, tak by mi Toto (Wolff, pozn. red.) nezavolal, že mám spomaliť!" usmial sa Esteban Ocon.

Najnovšie z kategórie: Esteban Ocon

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk