F1.sk F1.sk

Gutiérrez si vyskúša Formulu E
zdroj:

Gutiérrez si vyskúša Formulu E

Esteban Gutiérrez si nenašiel miesto v žiadnom z tímov Formuly 1 a šťastie bude napokon skúšať tam, kde sa uplatnilo už viacero pretekárov bez vízie ďalšej budúcnosti v F1. Jeho novým domovom bude Formula E, aj keď zatiaľ je potvrdený len na dve podujatia.

Mexičan by mal jazdiť na domácej ePrix, ktorá sa uskutoční 1. júla a okrem toho by mal jazdiť aj v júli v New Yorku. Bude oficiálnym veľvyslancom série a rokuje s viacerými tímami, ktoré by mu pre sezónu 2017/18 mohli ponúknuť trvalé miesto. Viac by sme sa mali dozvedieť v priebehu najbližších týždňov.

"Estebana poznám už od veľmi včasnej fázy jeho kariéry," povedal šéf série elektrických formúl Alejandro Agag. "Je to skvelý jazdec. Videl som ho v GP3, GP2 a pochopiteľne aj vo Formule 1. Je to skvelý prírastok šampionátu a vítame ho s veľkým nadšením. Myslím hlavne na mexické preteky, ale podľa mňa to môže byť začiatok veľmi dlhej a úspešnej kariéry vo Formule E."

"Som veľmi rád, že tu môžem byť a konečne potvrdiť moje budúce plány," reagoval Gutiérrez. "Formulu E som aj vďaka svojmu vzťahu s Alejandrom vždy pozorne sledoval. Pozoroval som všetky jeho projekty a Formula E je jedným z nich. Mimoriadne ma zaujal rast tejto kategórie a ide i o to, že elektrické autá sú budúcnosťou mobility v mestách. Prezentovanie inovácií prostredníctvom tejto kategórie je veľmi zaujímavé. Som nadšený, že teraz som toho súčasťou."

Najnovšie z kategórie: Esteban Gutiérrez

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk