F1.sk F1.sk

Bude z Lowa šéf Williamsu?
zdroj:

Bude z Lowa šéf Williamsu?

Už cez vianočné sviatky sa objavili takmer zaručené informácie o tom, že Valtteri Bottas prestúpi do Mercedesu a na jeho miesto vo Williamse zasadne Felipe Massa. Prešlo však pár týždňov a situácia sa akosi nepohla; ani jeden z tímov doposiaľ o ničom neinformoval.

Auto Motor und Sport tvrdí, že je to tak preto, lebo súčasťou celej transakcie má byť aj doterajší technický šéf Mercedesu Paddy Lowe. "A to je najkomplikovanejší bod," píše redaktor Michael Schmidt. "Päťdesiatštyriročný Angličan má s Mercedesom zmluvu ešte do mája. Môže ju predĺžiť, ale môže počúvnuť aj volanie Williamsu. Všeobecne to však vyzerá tak, že rozchod Mercedesu s Lowom je na spadnutie."

Zdroj priniesol aj inú zaujímavosť: Lowe by vo Williamse nemal byť technickým riaditeľom, ale šéfom tímu. Pôvodne mal takú ambíciu pravdepodobne aj v Mercedese, no táto stajňa uprednostnila Tota Wolffa. Doterajšia šéfka Claire Williamsová "by potom mala prevziať pozíciu svojho otca a byť prezidentkou." Lowe okrem toho vraj chce aj podiel v tíme.

Stajňa so sídlom v Grove má navyše angažovať aj technického riaditeľa Scuderie Toro Rosso Jamesa Keya, ktorý však do novej práce nastúpi až v roku 2018. Tým pádom vraj môžeme očakávať, že Lowe by bol v tomto roku možno aj technickým riaditeľom, ale po sezóne by už pozíciu prenechal výhradne spomínanému Keyovi.

"Williams chce Lowa okamžite a nie až po vypršaní jeho zmluvy s Mercedesom," pridáva informáciu AMuS, pričom práve tu niekde to momentálne uviazlo. V tejto súvislosti je potrebné dojednať aj výšku odstupného, ktoré Williams žiada za Bottasov odchod. Predčasné uvoľnenie Lowa by ho malo stlačiť dole. Suma na úrovni pätnásť miliónov libier sa Mercedesu nepozdáva.

"Špekulácie hovoria aj to tom, že za riešenie s Massom a Lowom sa zasadil aj Lawrence Stroll (otec nového pilota Lanca Strolla, kanadský miliardár, pozn. red.). Massa by bol pre jeho syna ideálnym učiteľom a spojenie Lowe-Key by mohlo pretekársku stajňu z Grove značne posilniť," dodáva Michael Schmidt.

Najnovšie z kategórie: Mercedes

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk