F1.sk F1.sk

Palmer tvrdí, že ešte pred rokom bola továreň Renaultu ako mesto duchov
zdroj:

Palmer tvrdí, že ešte pred rokom bola továreň Renaultu ako mesto duchov

Jolyon Palmer má za sebou svoju premiérovú sezónu, v rámci ktorej získal jeden majstrovský bod za desiate miesto z Veľkej ceny Malajzie. Nebolo to teda nič výnimočné, ale v aktuálnom rozhovore priznal, že očakával ešte niečo horšie.

"Z hľadiska výkonu auta som si myslel, že to bude ťažšie ako napokon bolo - aj keď to vzhľadom na naše trápenie možno vyznie čudne," povedal Palmer pre Autosport. "V prvých pretekoch sezóny sme sa v Austrálii obaja dostali do Q2, aj keď som si nikdy ani len nepredstavoval, že to bude na začiatku ročníka vôbec možné."

"S tímom som bol celú zimu a v decembri sa v továrni vôbec nič nedialo, bolo to mesto duchov. Až keď bola podpísaná zmluva (Renault prevzal Lotus, pozn. red.), tak sme mohli začať stavať auto. No a keď v F1 začínate s takouto stratou, tak to za rok len ťažko stiahnete," upozornil Angličan.

Až trinásťkrát sme napokon zažili situáciu, že ani jeden z jazdcov Renaultu sa neprebojoval do Q2. V závere ročníka sa však situácia o niečo zlepšovala. "V priebehu druhej polovice sezóny sme dokázali pravidelne bojovať s McLarenom, Haasom a s Toro Rosso, čo potvrdilo náš progres. V prvej polovici sezóny sme boli o míle za nimi."

Palmer si svoju pozíciu v tíme napokon aj s trochou šťastia udržal a ostane v Renaulte. "Práve po tom som na začiatku roka túžil," skonštatoval syn bývalého pretekára. "Ide o tím, ktorý bude v budúcnosti napredovať, bojovať o víťazstvá a o tituly, takže to pre mňa môže byť príležitosť. Musím potvrdzovať svoje kvality, aby mi aj naďalej verili. Potom by som sa dostal do skvelej pozície vzhľadom k tomu, čo chcem v F1 dosiahnuť.

Najnovšie z kategórie: Jolyon Palmer

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk