F1.sk F1.sk

Gerhard Berger by mohol viesť sériu DTM
zdroj:

Gerhard Berger by mohol viesť sériu DTM

V priebehu posledných týždňov sa začalo špekulovať o tom, že bývalý pretekár F1 Gerhard Berger by sa mohol podieľať na vedení série DTM. Správy hovorili o tom, že odstúpili traja zo štyroch členov predstavenstva, konkrétne Hans Werner Aufrecht, Hans-Jurgen Abt a Walter Mertes, pričom na svojej pozícii ostal len Florian Zitzlsperger. Práve toho by mohol Berger doplniť.

"Opýtali sa ma čo robím a či by som mal záujem," priznal Berger v rozhovore pre Autosport. "Ale povedal som, že momentálne si nie som istý tým, či by som sa chcel pustiť do takéhoto dobrodružstva. Nie je na tom nič konkrétne."

"Rozhodnutie ani zďaleka nepadlo. Viem, že by existovala takáto možnosť, ale na stole mám také veľké množstvo rôznych vecí, že ani neviem, s ktorou začať!" usmial sa Rakúšan.

Séria DTM má v posledných rokoch problémy s odlivom fanúšikov a ideálne to nie je ani z toho pohľadu, že štartové pole sa zúži z 24 na osemnásť áut. "Myslím si, že je to dobrá platforma - a hlavne preto, že existuje už tak dlho. V motoršporte je celkom normálne, že veci sú raz lepšie a raz horšie."

"Ale autá DTM sú spektakulárne a pochopiteľne tam jazdí aj môj synovec (Lucas Auer, pozn. red.), pričom ide o dobrú kombináciu s Formulou 3 (podporné podujatie víkendov, pozn. red.). V hre sú traja silní výrobcovia a bolo by fajn, ak by to pokračovalo ešte dlho," poznamenal Gerhard Berger.

Najnovšie z kategórie: Gerhard Berger

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk