F1.sk F1.sk

Michaela Schumachera zaradili do siene slávy nemeckého športu
zdroj:

Michaela Schumachera zaradili do siene slávy nemeckého športu

Michael Schumacher sa naďalej teší obrovskej priazni fanúšikov, čo sa prejavilo aj v aktuálnom hlasovaní o nových prírastkoch do siene slávy nemeckého športu. Medzi celkovo 104 osobností pribudol spolu s biatlonistkou Magdalenou Neunerovou.

"Svojimi osobnosťami a svojimi výkonmi Magdalena Neunerová a Michael Schumacher rozhodujúcou mierou prispeli k popularite ich športových odvetví a počas celých rokov uchvacovali fanúšikov športu v Nemecku i na celom svete," povedal nemecký minister športu a vnútra Thomas de Maiziere.

"A nielen ich výnimočné športové úspechy, ale aj príkladné angažovanie sa v spoločnosti z nich spravilo dôležité vzory pre ľudí v našej krajine," skonštatoval de Maiziere.

Michael Schumacher absolvoval v "efjednotke" viac ako 300 veľkých cien, na svoje konto si pripísal 91 víťazstiev a z majstrovského titulu sa tešil sedemkrát. Po skončení kariéry však nešťastne spadol pri lyžovačke a od toho okamihu o ňom verejnosť v podstate nič nevie.

V hlasovaní, ktoré prebiehalo od 2. do 6. januára, rozhodlo o dvoch spomínaných menách takmer 180 000 hlasujúcich. Dodajme, že sieň slávy nemeckého športu existuje od roku 2006. Viac informácií o nej nájdete TU.

Najnovšie z kategórie: Michael Schumacher

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk