F1.sk F1.sk

Hülkenberg sa pustil do intenzívnej prípravy, vzdal sa dokonca aj dovolenky
zdroj: Sahara Force India

Hülkenberg sa pustil do intenzívnej prípravy, vzdal sa dokonca aj dovolenky

"Vďaka zmenám pravidiel budeme v zákrutách omnoho rýchlejší, takže som sa cieleným tréningom musel zamerať hlavne na svaly v oblasti krku..."

Nico Hülkenberg má za sebou už šesť sezón v pozícii pretekára, no za tento čas sa ani raz nedostal na pódium. Viackrát mal k nemu blízko, ale väčšinou zaúradovala smola a nepodarilo sa mu to. Vo vedení pretekov bol celkovo počas 43 kôl v Brazílii 2012, Číne 2013 a Brazílii 2014, no veľa z toho nevyťažil.

Teraz dúfa, že mu pomôže prestup do továrenského tímu Renault a nastúpi na šťastnejšiu vlnu. Víťaz 24-hodinovky v Le Mans by mal celkom dobre zarobiť; podľa Bildu ide o 20 miliónov dolárov - pravdepodobne za dva roky. "Číslo ste povedali vy," zasmial sa Hülkenberg v reakcii. "Z hľadiska financií som však typický Nemec, pozerám sa na každý cent a miniem len na to, čo neskôr nebudem ľutovať. Riskovať som ochotný skôr na trati."

Hulk okrem toho potvrdil, že na novú sezónu sa veľmi tvrdo pripravoval a preto nešiel dokonca ani na dovolenku. "Bolo to také intenzívne, ako ešte nikdy," pokračoval. "Vďaka zmenám pravidiel budeme v zákrutách omnoho rýchlejší, takže som sa cieleným tréningom musel zamerať hlavne na svaly v oblasti krku..."

"Mojim cieľom je to, aby som do sezóny vstúpil špičkovo pripravený a vytrénovaný," skonštatoval nemecký jazdec.

Nico hovoril aj o svojom menovcovi Nicovi Rosbergovi, ktorého odchod zo športu ho prekvapil. Priznal, že s ním bol v pomerne častom kontakte, pretože "Mercedes bol aj motorovým partnerom Force Indie a v lete sme absolvovali aj spoločnú promo akciu pre Hockenheimring. To, že v prípade zisku titulu skončí, mi vtedy mohol pokojne povedať."

Hülkenberg by miesto v Mercedese pochopiteľne rád prijal, ale spokojný je aj s Renaultom. "Mojim cieľom bolo hlavne to, aby som jazdil za továrenský tím. S Renaultom sa mi to podarilo," povedal Nico Hülkenberg, aby na záver dodal: "Obe strany máme nenaplnené ciele."

Najnovšie z kategórie: Renault

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk