F1.sk F1.sk

Vierula očakáva od Bottasa víťazenie, prirovnal ho k Prostovi
zdroj: Williams

Vierula očakáva od Bottasa víťazenie, prirovnal ho k Prostovi

"Valtteri vyžaduje od seba i od svojho okolia veľmi veľa. Veľmi presne vie, čo chce," hovorí fyzioterapeut Antti Vierula.

Valtteri Bottas má za sebou štyri sezóny, počas ktorých odjazdil 77 veľkých cien. Na pódium vystúpil celkovo deväťkrát a zaznamenal jedno najrýchlejšie kolo pretekov, no na víťazstvo zatiaľ nesiahol. Teraz sa však zdá, že na to dostane veľmi dobrú príležitosť: čoskoro by mal byť potvrdený jeho prestup do Mercedesu.

Jeho fyzioterapeut Antti Vierula je presvedčený o tom, že v novom pôsobisku by mohol uspieť. "Po tom, ako som za mnoho rokov spolupracoval s rôznymi jazdcami, viem rozpoznať ich rozdielne osobnosti," povedal Vierula pre Turun Sanomat. "Keď Valtteri dostane konkurencieschopné auto, tak bude víťaziť."

Vierula má za sebou spoluprácu s Lewisom Hamiltonom, Sergiom Pérezom, Kevinom Magnussenom, ale napríklad aj so Sébastienom Loebom. Prečo je o Bottasovi natoľko presvedčený? "Valtteri vyžaduje od seba i od svojho okolia veľmi veľa. Veľmi presne vie, čo chce," odpovedal.

Fín by svojho krajana dokonca prirovnal k štvornásobnému majstrovi sveta Alainovi Prostovi. "Majú toho veľa spoločného," skonštatoval Antti Vierula. "S Prostom som síce nespolupracoval, ale od ľudí v McLarene viem, že podobne ako Valtteri v pretekoch využíval veľmi veľa zdravého rozumu."

Najnovšie z kategórie: Williams

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk