F1.sk F1.sk

Bude Bottas pre Mercedes tá správna voľba?
zdroj: Williams

Bude Bottas pre Mercedes tá správna voľba?

"Nie je to ten elektrizujúci budúci šampión, akého Mercedes chce. Wolff sa so závisťou pozerá na Verstappena, ktorého pozná už z motokárových čias a ktorého mohol pred časom získať," píše anglický novinár James Gray.

Už dlhšie vyzerá byť všetko jasné: novým pretekárom Mercedesu a nástupcom Nica Rosberga by sa mal stať Valtteri Bottas. Vraj už pred Vianocami navštívil továreň v Brackley, zoznámil sa s inžiniermi a absolvoval prípravu sedadla. Ale prečo potom ešte neprišlo oficiálne potvrdenie prestupu? Veď McLaren avizoval, že tak spraví možno už 3. januára, keď sa skončia dovolenky.

Odkladanie záležitosti na neskorší okamih vyvoláva špekulácie, či sú v tíme pre tento krok skutočne stopercentne rozhodnutí. Podľa všetkého sa zdá, že možno ani nie a preto sa opäť začína hovoriť aj o iných alternatívach. Jednou z nich je Pascal Wehrlein.

"Tak Wolff, ako aj Lauda, veria v juniorský program," konštatuje novinár James Gray publikujúci pre Express. "Videli, že to v Red Bulle fungovalo s Maxom Verstappenom a vďaka podobnej schéme si McLaren vybral Lewisa Hamiltona už vo veku trinásť rokov."

Na druhej strane však hrozí riziko, že majstrovský tím by pre Nemcovu neskúsenosť strácal dôležité body. Teoreticky by to mohlo viesť aj k strate pozície v konštruktérskom šampionáte: ak bude Red Bull s Ferrari pravidelne bodovať s oboma jazdcami, no Mercedes len s jedným, bolo by jasné, k čomu to povedie.

Aj preto sa tím obzerá po spomínanom Bottasovi. "Ale nie je to ten elektrizujúci budúci šampión, akého Mercedes chce. Wolff sa so závisťou pozerá na Verstappena, ktorého pozná už z motokárových čias a ktorého mohol pred časom získať," pokračoval žurnalista.

Mercedesu tak ostala pomerne nezávideniahodná alternatíva. "Buď budú nútení zaplatiť takmer pätnásť miliónov libier za to, aby Bottasa vykúpili z Williamsu," skonštatoval Gray. "Alebo pristúpia na obrovské a potenciálne aj drahé riziko s Wehrleinom."

"Ich nerozhodnosť je pochopiteľná, ale svojim mladíkom mali preukázať viac dôvery. Bottas môže byť úspešný jazdec, ale je to kompromis a kompromisy len zriedka vyhrávajú preteky F1. Prostredná časť cesty nie je najrýchlejšia," dodal James Gray.

[anketa-221]

Najnovšie z kategórie: Valtteri Bottas

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk