F1.sk F1.sk

Grosjean si myslí, že Haas by si svoje auto mohol stavať v USA
zdroj: Haas F1 Team

Grosjean si myslí, že Haas by si svoje auto mohol stavať v USA

"Spolupracovať s Ferrari je skvelá skúsenosť, spoznal som ich inžinierov i systém. Využívame väčšinu ich súčiastok a je zaujímavé vidieť, ako pracujú a ako im viem pomôcť aj so svojimi skúsenosťami," povedal Romain Grosjean.

Americký tím Haas vstúpil do Formuly 1 len v roku 2016 a stavil na zaujímavú stratégiu. So všetkým, čo povoľujú pravidlá, mu vývojovo pomáha Ferrari a šasi je následne stavané u talianskeho výrobcu Dallara.  Stajňa si vo svojej réžii vyrába len nutné minimum.

Tento model priniesol v prvom roku pôsobenia úspech a tím skončil s 29 bodmi na konečnom ôsmom mieste. Podľa Romaina Grosjeana však do budúcnosti treba uvažovať inak. Francúz tvrdí, že továreň v Kannapolise má na to, aby bolo auto vyrábané vo vlastnej réžii.

"Zatiaľ budeme pokračovať s týmto modelom," povedal Grosjean v rozhovore pre Autosport. "Ale aká bude budúcnosť, to neviem. V Kannapolise máme pripravenú továreň. Celá továreň je pripravená na tím Formuly 1 i na vlastnú stavbu auta."

"Keď však musíte vyvíjať celkom sami, nemôžete tak spraviť v prvom roku. Autá sú veľmi komplexné a jednoducho je to náročné. Ak by sa nám podarilo končiť tesne za Ferrari, tak by to bolo fajn a bol by som s tým spokojný," naznačil 30-ročný pretekár, ktorý vie, že so súčasným modelom sa pred Scuderiu nikdy nedostane.

Technická spolupráca s Ferrari je však veľmi výhodná a doposiaľ je práve ona kľúčom k úspechu. "Spolupracovať s Ferrari je skvelá skúsenosť, spoznal som ich inžinierov i systém. Využívame väčšinu ich súčiastok a je zaujímavé vidieť, ako pracujú a ako im viem pomôcť aj so svojimi skúsenosťami. Momentálne sme veľmi spokojní a bez ich pomoci by sme toľko bodov nenazbierali," skonštatoval Romain Grosjean.

Najnovšie z kategórie: Haas

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk