F1.sk F1.sk

Ricciardo verí, že neoľutuje zotrvanie v Red Bulle
zdroj: Red Bull Racing

Ricciardo verí, že neoľutuje zotrvanie v Red Bulle

"Neprekvapilo by ma, ak by bol s nimi v kontakte takmer každý," povedal Daniel Ricciardo reagujúc na Mercedes a miesto, ktoré sa tam uvoľnilo.

Daniel Ricciardo má s Red Bullom podpísanú dlhodobú zmluvu, ktorá mu zaručuje zotrvanie v stajni aj v rokoch 2017 a 2018, avšak po ukončení kariéry Nica Rosberga sa jeho meno spájalo aj s možným prestupom do Mercedesu. Sám však túto alternatívu odmietal a vyjadroval presvedčenie, že Red Bull je to správne pôsobisko.

Austrálčan začal svoju kariéru v HRT, kde pôsobil od VC Veľkej Británie 2011. V roku 2012 už jazdil za Scuderiu Toro Rosso a od sezóny 2014 je v Red Bulle Racing. S týmto tímom vybojoval hneď v prvom ročníku tri víťazstvá a v minulom roku pridal aj štvrté.

"Neprekvapilo by ma, ak by bol s nimi v kontakte takmer každý," povedal Ricciardo pre Motorsport.com reagujúc na Mercedes. "A ako som hovoril už od začiatku, nech na tom mieste skončí ktokoľvek, tak by si to mal mimoriadne vážiť. Nie každý deň sa vám totiž naskytne takáto príležitosť."

"Ja som však predĺžil svoju zmluvu s Red Bullom Racing a dôverujem im. Uvidíme, ako to dopadne. Pýtal som sa, kto toto miesto dostane, ale naďalej neviem; všímam si, že z Bottasa sa rysuje favorit, ale uvidíme. Nech sa stane čokoľvek, dúfam, že s nimi budeme bojovať a spolu s Maxom sa budeme usmievať, lebo s Red Bullom máme dlhodobé zmluvy," zasmial sa pretekár z Perthu.

Dvadsaťsedemročný Ricciardo je v súčasnosti považovaný za jedného z najlepších jazdcov a v tomto roku zdolal aj mimoriadne uznávaného Maxa Verstappena. "Každý rok je dôležitý, ale pochopiteľne, že čím v pokročilejšej fáze kariéry som a hlavne keď sa budem blížiť k tridsiatke, tak ide o dôležitú oblasť môjho pôsobenia."

"Cítim, že som sa tu už etabloval, ale myslím si, že najbližších päť rokov bude pre mňa kľúčových," zamyslel sa Daniel Ricciardo. "Veľmi chcem získať majstrovský titul a ak sa tak stane s Red Bullom, bude to ideálne. Ak nie, tak toto obdobie treba využiť na prípravu na ďalšiu fázu kariéry, ktorá príde potom."

Najnovšie z kategórie: Daniel Ricciardo

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk