F1.sk F1.sk

Bob Bell: Hülkenberg bude pre posun Renaultu vpred kľúčový
zdroj: Sahara Force India

Bob Bell: Hülkenberg bude pre posun Renaultu vpred kľúčový

"Síce nám nepovie, akým spôsobom vytvarovať predné krídlo, no určite bude jasne komunikovať to, čo musíme spraviť a aké charakteristiky z jazdeckej perspektívy auto potrebuje," hovorí technický šéf tímu."

Renault chcel v sezóne 2017 získať do svojho tímu skúsenejšieho pilota, ktorý by Francúzom po prevzatí Lotusu na konci roku 2015 pomohol nájsť ten správny smer. K Jolyonovi Palmerovi, ktorý v uplynulej sezóne s Renaultom debutoval, tak pribudol Nico Hülkenberg z Force Indie a podľa technického šéfa tímu Boba Bella spĺňa všetky predpoklady. 

"Nico sem prinesie veľmi jasné predstavy o smerovaní tímu, teda hlavne pokiaľ ide o to, ako máme z pohľadu jazdca pripraviť auto. Síce nám nepovie, akým spôsobom vytvarovať predné krídlo, no určite bude jasne komunikovať to, čo musíme spraviť a aké charakteristiky z jazdeckej perspektívy auto potrebuje," hovorí Bell pre portál Autosport

"Budúci rok sa presúvame k novým pneumatikám a mať niekoho s jeho skúsenosťami nám veľmi pomôže pri vysporiadaní sa s touto situáciou. Jeho skúsenosti pomôžu s tým, ako z nich dostať čo najviac a ako ich správne manažovať. Toto sú teda dve oblasti, kde by mohol hrať skutočne kľúčovú úlohu. Samozrejme bude ohniskom tímu a bude pomáhať všetkých motivovať a posúvať celý tím vpred," verí. 

Renault mohol skúsenejšieho jazdca podpísať aj minulý rok, no nakoniec sa rozhodli pre nováčika Palmera a Kevina Magnussena, ktorý absolvoval sezónu v McLarene a do Formuly 1 sa vrátil po ročnej prestávke. Podľa ich technického šéfa bolo dôvodom to, že komplikácie plynúce z prvej sezóny tímu v F1 by akýkoľvek pozitívny vplyv skúsenejšieho jazdca zminimalizovali. "V roku 2016 by to nebolo až také cenné, ak mám byť úprimný." 

"Tento rok však robíme ďalší krok vpred a posúvame sa do oblasti, kde budeme potrebovať skúsenejšieho jazdca – niekoho Nicovho kalibru, kto nám pomôže vyťažiť maximum z toho kroku, ktorý sa chystáme spraviť. Určite nám pomôže zostať pri zemi, pokiaľ ide o naše chápanie toho kde sme a čo musíme spraviť na to, aby sme sa posunuli vpred. Bude túto sezónu naozaj kľúčovým elementom," uzatvára Bob Bell

Najnovšie z kategórie: Renault

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk