F1.sk F1.sk

Brawn vyzdvihol Schumacherov prínos k dnešnému úspechu Mercedesu
zdroj: Scuderia Ferrari

Brawn vyzdvihol Schumacherov prínos k dnešnému úspechu Mercedesu

"Keď vidíte takého oddaného jazdca ako Michael, ktorý myslí len na úspech, tak vás to takisto stiahne. Viete, že ho v tom nemôžete nechať samého a každý to vnímal rovnako. Keď máte jazdca takto koncentrovaného na dosiahnutie úspechu, motivuje to aj ostatných."

Ross Brawn spolupracoval s Michaelom Schumacherom v Benettone, Ferrari a neskôr i v Mercedese. V prvých dvoch stajniach sa tešili z majstrovských titulov, no v Mercedese im to nevyšlo; stajňu opustili skôr, ako sa dostavili úspechy. Rozhodne však môžeme tvrdiť, že na nich majú svoj podiel.

"Michael rozhodne prispel k vybudovaniu organizácie a štruktúry, ktorá v Mercedese napokon slávila úspech," povedal Brawn v rozhovore pre CNN, ktorý bol odvysielaný vo štvrtok. "Vo Ferrari nám pomohol vytvoriť úspech a v tomto prístupe pokračoval aj v Mercedese."

Brawn má pocit, že tímom, v ktorých Schumacher pôsobil, pomáhala jeho absolútna koncentrovanosť na úspech. Keď ju ostatní vnímali a cítili, bolo to pre nich mimoriadne motivujúce. "Keď vidíte takého oddaného jazdca ako Michael, ktorý myslí len na úspech, tak vás to takisto stiahne. Viete, že ho v tom nemôžete nechať samého a každý to vnímal rovnako. Keď máte jazdca takto koncentrovaného na dosiahnutie úspechu, motivuje to aj ostatných."

"Mal také vedomosti a bol natoľko vyzretý, že už len jeho komunikácia so skupinou aerodynamikov, ľudí zaoberajúcich sa dynamikou auta alebo s odborníkmi na pneumatiky, tak už len toto jeho vysvetľovanie bolo neoceniteľné. Zohrával rozhodujúcu úlohu vo vytváraní systémov, ktoré prispeli k úspechu, aký dnes dosahuje Mercedes," pripomenul Ross Brawn.

Brit sa okrem toho pozastavil aj nad osudom Schumacherovej rodiny. Od jeho nehody uplynuli už tri roky a vraj to zvládajú veľmi dobre. "Po Michaelovej nehode netrpel len Michael, ale aj jeho rodina," upozornil Brawn, ktorého cituje Motorsport.com. "Ale keď rodina napokon dosiahla to, čo dosiahla - a nielen s Mickom, ale aj Ginou-Mariou a jej koňmi - tak je to dôkaz jej sily i sily Corinny."

Najnovšie z kategórie: Michael Schumacher

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk