F1.sk F1.sk

Nasr dopláca na brazílsku krízu, no nevzdáva sa
zdroj: Sauber

Nasr dopláca na brazílsku krízu, no nevzdáva sa

"Je veľmi nezvyčajné, že v F1 je v tomto okamihu ešte toľko neobsadených kokpitov," hovorí doterajší pretekár Sauberu Felipe Nasr.

Felipe Nasr bol v roku 2014 rezervným jazdcom Williamsu a odjazdil päť piatkových tréningov. Potom sa mu vďaka sponzorovi "Banco do Brasil" podarilo nájsť miesto v tíme Sauber, ale tak, ako ho získal, ho pravdepodobne aj stratí: v Brazílii je hospodárska kríza, na ktorú dopláca aj spomínaná banka. V priebehu posledného mesiaca musela zatvoriť viac ako 400 filiálok a pochopiteľne jej neostali peniaze ani na podporu Nasrovej kariéry.

Ten je z toho smutný, pretože v roku 2015 zdolal kolegu Marcusa Ericssona 27:9 a v nedávno skončenej sezóne 2:0, pričom jeho dva body mali pre Sauber cenu zlata. No Ericsson v stajni napriek tomu ostáva a Nasr musí čakať na zázrak.

"Je veľmi nezvyčajné, že v F1 je v tomto okamihu ešte toľko neobsadených kokpitov," cituje Nasrove slová s odvolaním sa na Globo zdroj Speedweek.com. "Mne osobne ide teraz v prvom rade o to, aby som pokračoval v rokovaniach a našiel si miesto pre rok 2017."

Okrem Sauberu, kde je favoritom Pascal Wehrlein, sú ešte dve voľné miesta v Manore. Vyzerá to tak, že všetky stajne sú momentálne v procese čakania. Ak nasadí Mercedes Valtteriho Bottasa, tak by to do seba malo všetko začať zapadať: Williams by pravdepodobne zamestnal Felipeho Massu a Sauber Pascala Wehrleina. Potom by sa Nasr mohol pobiť len o pozíciu v Manore, kde však žiadajú peniaze. A tie on asi veľmi nemá...

"Podľa mňa by to bolo zlé pre tento šport," reagoval Felipe Nasr na možnosť, že Brazília by teoreticky nemusela mať žiadneho pretekára. Massov návrat totiž nie je istý. "Prínos Brazílie k histórii Formuly 1 bol veľmi veľký. Nemyslím si, že sa tak stane, no riziko existuje. Mojim cieľom je byť v budúcom roku na štarte a spravím všetko pre to, aby sa mi to podarilo."

Najnovšie z kategórie: Sauber

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk