F1.sk F1.sk

Vystupňuje sa rivalita medzi Ricciardom a Verstappenom?
zdroj: Red Bull Racing

Vystupňuje sa rivalita medzi Ricciardom a Verstappenom?

"Podľa mňa by to bolo fajn v tom prípade, ak by sme k veci pristupovali citlivo, prehru vedeli akceptovať a uznať, že súper odviedol lepšiu prácu. No a následne sa z toho poučiť a zlepšiť sa... to by bolo OK," skonštatoval Daniel Ricciardo.

Nie je vylúčené, že medzi Danielom Ricciardom a Maxom Verstappenom by sa teoreticky mohla rozpútať zaujímavá interná tímová rivalita. Už v tomto roku to miestami bolo cítiť a Ricciardo napríklad len ťažko akceptoval zbabranú stratégiu, ktorá ho pripravila o možné víťazstvo na Veľkej cene Španielska. Pretekári sa však nebili o titul, takže to bolo do veľkej miery tlmené. Ale čo ak sa v budúcom roku budú?

"Ťažko predpovedať, čo sa stane alebo nestane, ale v tomto roku sme podľa mňa zviedli solídne množstvo súbojov," povedal Ricciardo pre Motorsport.com. "V Malajzii to napríklad rozhodlo aj o víťazstve a myslím si, že Max to zvládol veľmi dobre. Pôjde o to, ako sa budú veci vyvíjať, no zatiaľ sme to podľa mňa zvládali ako muži. Existoval tu vzájomný rešpekt. Niekoľkokrát ma porazil a pochopiteľne som bol sklamaný, veď neprehrávam rád..."

"Ale uznal som, že jazdil veľmi dobre a spravil to, čo musel. Podľa mňa by to bolo fajn v tom prípade, ak by sme k veci pristupovali citlivo, prehru vedeli akceptovať a uznať, že súper odviedol lepšiu prácu. No a následne sa z toho poučiť a zlepšiť sa... to by bolo OK," skonštatoval Austrálčan. "Nikdy nie je ľahké odchádzať ako porazený, ale podľa mňa budeme fajn."

Ricciardo si myslí, že do prípadnej zrážky s Verstappenom do toho Red Bull nepotrebuje nijako zasahovať. "Myslím si, že doposiaľ to Red Bull zvládal veľmi dobre. Keď sme sa kvalifikovali bok po boku, tak nám povedali, aby sme boli v prvej zákrute opatrní a navzájom si nezničili preteky. Inak sme však mohli súperiť a tvrdo bojovať. No nespraviť kontakt."

"Brániť sa a útočiť môžeme tak, ako keby sme boli v súboji s ktorýmkoľvek iným súperom... ale s dodatočným percentom rešpektu. Vieme totiž, že ak si navzájom spôsobíme škodu, tak zradíme 600 či 700 ľudí pracujúcich pre tento tím. Osobne si však myslím, že v Red Bulle je to správne vyvážené. Určite som sa nikdy nebál bitky s Maxom; tím nám nikdy nemusel povedať, že toto alebo tamto nemôžeme robiť. Podľa mňa to bol správny prístup a v tom by mali aj pokračovať," dodal Daniel Ricciardo.

Najnovšie z kategórie: Red Bull

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk