F1.sk F1.sk

Atmosféra v Haase mi pripomína GP2, priznáva Romain Grosjean
zdroj: Haas F1 Team

Atmosféra v Haase mi pripomína GP2, priznáva Romain Grosjean

"V DAMS som mal pocit, že robím pre tím niečo veľké a ako odmenu som mal rešpekt všetkých okolo. Rovnaký pocit mám aj tu – keď som v Brazílii havaroval, cítil som sa zle, no všetci prišli a objali ma hovoriac, že je to v poriadku."

Romain Grosjean je asi jediným pilotom, ktorý sa po debute vo Formule 1 vrátil späť do jej sprievodnej série GP2. Keď po problémových siedmych podujatiach opustil Renault rovnako rýchlo, ako do neho v polovici roku 2009 prišiel, najskôr v GP2 absolvoval len štyri víkendy sezóny 2010m no o rok neskôr však s francúzskym tímom DAMS vybojoval majstrovský titul.

Dnes hovorí, že tímová atmosféra u jeho súčasného zamestnávateľa, amerického Haasu, je podobná tomu, čo zažil v roku 2011.  "Aktuálne sa nachádzam v štádiu, že sa snažím jazdiť tak, aby som tím posúval vpred. Občas nepoužívam tie správne slová, no v tom nie je nič osobné, je to celé o perspektíve a o tom, aby sme šli správnym smerom. Nemusíte sa pýtať sám seba, či si vás tím nechá a či vám veria alebo kam spolu smerujete," vyjadril sa Grosjean pre Autosport

"V skoršom štádiu v mojej kariéry som mal v DAMS pocit, že robím pre tím niečo veľké a ako odmenu som mal rešpekt všetkých okolo. Rovnaký pocit mám aj tu – v Brazílii som havaroval ešte pred štartom pretekov a cítil som sa veľmi zle, no všetci prišli a objali ma hovoriac, že je to v poriadku. Mohli prísť a spýtať sa, že čo to dopekla bolo, no takto to tu nefunguje," odhaľuje. 

Rodák zo Ženevy dodáva, že chce vo Formule 1 stráviť ešte niekoľko rokov a verí, že v najnovšom tíme Formuly 1 našiel svoje miesto. "Keď som sem prišiel, vedel som, že to nebude len na rok ale hneď na niekoľko, pretože ide o nový tím. Tento tím však rovnako ako ja vie, že chcem byť majstrom sveta a už mám tridsať rokov, takže už nemám pred sebou ďalších desať, ale možno nejakých sedem alebo osem, čo však stále je dosť dlhý čas. Jednu vec viem iste – Gene Haas do Formuly 1 neprišiel len kvôli tomu, aby tu bol. Prišiel sem preto, aby vyhrával, rovnako ako v NASCAR," uzatvára Romain Grosjean. 

Najnovšie z kategórie: Haas

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk