F1.sk F1.sk

Haas chváli Grosjeana, teší sa na prínos Magnussena
zdroj: Haas F1 Team

Haas chváli Grosjeana, teší sa na prínos Magnussena

"S Kevinom sme komunikovali dokonca ešte pred Grosjeanom. Vedeli sme, že má veľký potenciál," konštatuje Gene Haas.

Tím Haas získal v nedávno skončenej sezóne 29 majstrovských bodov. Nepomohla mu skutočnosť, že o všetky z nich sa postaral Romain Grosjean, ktorého kolega Esteban Gutiérrez akosi nepriložil ruku k dielu. V konečnom dôsledku však boli najbližší súperi veľmi ďaleko a dostať sa na lepšie ako ôsme miesto nebolo reálne.

"Poviem vám, že ak by sme nemali tých 29 bodov, tak by to bolelo," skonštatoval majiteľ tímu Gene Haas v rozhovore pre ESPN. "Takže tie získané body boli samé o sebe hodné každého centu, ktorý sme do neho investovali. Som sklamaný, že podobný rozbeh sme neudržali počas celej sezóny; to by sme mali aj sto bodov. No som veľmi spokojný s tým, čo máme."

Romain Grosjean mal do ročníka výborný vstup a už po štyroch podujatiach mal na svojom konte 22 bodov. Potom to už bolo horšie a dostať sa do top 10 sa ukazovalo ako veľmi obtiažna úloha. Gutiérrezovi sa to nepodarilo ani raz, na čo tím zareagoval jeho vyhadzovom. Od budúceho roku ho nahradí Kevin Magnussen.

"Podľa mňa je dobrý v získavaní bodov v okamihoch, keď to potrebujete, čo je mimoriadne ťažké," reagoval Američan na novú dánsku posilu. "V kvalifikácii a v individuálnych kolách môžete byť aj extrémne rýchlym, no súťaženie v deň pretekov je iná disciplína. Sú však jazdci, ktorí sú v tom skvelí."

"S Kevinom sme komunikovali dokonca ešte pred Grosjeanom. Vedeli sme, že má veľký potenciál. Sledoval som ho na mnohých okruhoch a pozoroval som ho aj v premávke. Podľa mňa má schopnosť bodovať vtedy, keď je to potrebné. Práve to hľadáme," dodal Gene Haas.

Najnovšie z kategórie: Haas

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk