F1.sk F1.sk

Ricciardo považuje za vrchol ročníka monackú pole position
zdroj: Red Bull Racing

Ricciardo považuje za vrchol ročníka monackú pole position

"Ak by každý hovoril, že je biedny a miesto si nezaslúži, pričom by som ho ledva porážal, tak by som nevyzeral príliš dobre. Takže ja by som povedal, že je dvakrát taký dobrý ako Senna," hovoril Daniel Ricciardo o Maxovi Verstappenovi.

Daniel Ricciardo mal v priebehu nedávno skončenej sezóny dvoch tímových kolegov. V prvých štyroch podujatiach Daniila Kvjata a od Veľkej ceny Španielska Maxa Verstappena. Neskôr spomínaný Holanďan je medzi odborníkmi i fanúšikmi mimoriadne uznávaný a keďže Ricciardo získal viac bodov ako on, pomohlo mu to. Po Sebastianovi Vettelovi zdolal aj Verstappena a jeho cena išla nahor.

"Čím viac je cenený... tak ak ho v budúcom roku dokážem zdolať, nebudem vyzerať zle," povedal Ricciardo, ktorého slová priniesla stránka Motorsport.com. "Ak by každý hovoril, že je biedny a miesto si nezaslúži, pričom by som ho ledva porážal, tak by som nevyzeral príliš dobre. Takže ja by som povedal, že je dvakrát taký dobrý ako Senna," zasmial sa Austrálčan.

Pri spomínaní na ročník 2016 Ricciardo nie je prehnane nadšený a vie, že to mohlo byť aj lepšie: "Ale získal som pole position, čo sa mi predtým nepodarilo. Súčasne som sa vrátil aj na najvyšší stupienok pódia, čo bolo super. No a bol som šampión zvyšku poľa, takže to bolo solídne."

"V úvode sezóne sme očakávali, že sa budeme biť niekde v strede poľa, ale odrazu sme získavali štvrté miesta. Potom v Číne to mohla byť možno druhá priečka. Boli to tretie preteky ročníka a dostali sme defekt, ale vyzeralo to fakt dobre. No a potom sa to ešte zlepšilo..."

"Malajzijské víťazstvo bolo epické, ale monacká pole position bola istým spôsobom môj vrchol. Nikomu som to nehovoril, ale vyvíjal som na seba dosť veľký tlak v záujme toho, aby sa to podarilo. Skutočne som veril, že to môže vyjsť. Odjazdiť to kolo bola z môjho pohľadu úľava, pretože som na seba fakt vyvinul tlak," dodal Daniel Ricciardo.

Najnovšie z kategórie: Red Bull

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk