F1.sk F1.sk

Hülkenberg predpokladá, že Renault bude naďalej len vo fáze výstavby
zdroj: Sahara Force India

Hülkenberg predpokladá, že Renault bude naďalej len vo fáze výstavby

"Tieto veci trvajú dlho. Treba vybudovať infraštruktúru, získať dobrých ľudí a vyvinúť auto," upozorňuje Nico Hülkenberg.

Nico Hülkenberg opúšťa Force Indiu a mieri do Renaultu, ktorý za sebou nemá vydarenú sezónu. Bodoval len sporadicky a v konštruktérskom pohári obsadil deviate miesto, no prijal množstvo nových zamestnancov a v budúcnosti by to malo byť lepšie. Aj naďalej však bude prebiehať rozširovanie tímu, takže zatiaľ by sme vraj nemali očakávať mimoriadnu silu.

"Myslím si, že aj budúci rok bude rokom výstavby. Musíme byť realisti," povedal Hulk, ktorého slová priniesol Motorsport.com. "V tomto roku sa spamätávali z veľmi ťažkej sezóny. Tím kúpili v minulom roku, keď bol vo veľmi komplikovanej situácii."

"Z hľadiska vývoja tohtoročného auta veľa nerobili a preto dúfam, že v budúcom roku to už bude o niečo lepšie. Nečakám však, že okamžite budeme v top 6 a aj s dostaním sa do top 10 to bude náročné," zamyslel sa Nemec. "Tieto veci trvajú dlho. Treba vybudovať infraštruktúru, získať dobrých ľudí a vyvinúť auto."

Hülkenberg opustil Force Indiu, ktorá sa rok čo rok zlepšuje, ale možno je už na svojom maxime. Nemá zdroje na to, aby porazila Mercedes, Red Bull či Ferrari a postupom času to bude mať ťažké aj s McLarenom či práve Renaultom.

"Dostať sa ešte vyššie, stiahnuť stratu a potrápiť prvé tri tímy je veľmi ťažké. Myslím si, že na to by potrebovali vyšší rozpočet a viac zdrojov. Majú dobrých ľudí a na trati aj veľmi dobrý tím, no a rovnako aj v továrni. Nečakám teda, že odrazu zastanú a zhoršia sa. Ale je to veľká výzva a nie je to jednoduché," dodal Nico Hülkenberg.

Najnovšie z kategórie: Renault

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk