F1.sk F1.sk

Marcus Ericsson: Vďaka Felipemu Nasrovi som lepším pilotom
zdroj: Red Bull / GEPA

Marcus Ericsson: Vďaka Felipemu Nasrovi som lepším pilotom

"Nikdy sa nestalo, že sme mali nejaký incident a potom sme sa nerozprávali. Obaja sme dosť profesionálni na to, aby sme sa cez to dokázali preniesť. Ak Felipe zostane, budem rád, no pre mňa je dôležité hlavne to, aby bol po mojej strane niekto silný a mohli sme tak jeden druhého posúvať vpred."

Tímoví kolegovia zo Sauberu Marcus Ericsson a Felipe Nasr boli niekoľko rokov konkurentami v sprievodnej sérii Formuly 1, GP2. Po dvoch sezónach v jednom tíme však Ericsson tvrdí, že sa aj práve vďaka Nasrovi sa stal lepším pilotom a obaja z tohto partnerstva, ktoré sa možno chýli ku konci, len profitovali.  

"Myslím si, že ja a Felipe sme si sadli a jeden druhého sme posúvali vpred. Aj keď si myslím, že som bol lepší ako on, vždy som sa držal blízko neho. Vždy to bol medzi nami pekný súboj a aj keď niet pochýb o tom, že sme mali nejaké konflikty a problémy, ja stále verím, že to boli dva pozitívne roky," hovorí švédsky jazdec, ktorého cituje Motorsport.com

"Veci čo sa stali sme dokázali zabudnúť a posunúť sa vpred - nikdy sa nestalo, že sme mali nejaký incident a potom sme sa nerozprávali. Obaja sme dosť profesionálni na to, aby sme sa cez to dokázali preniesť. Čo sa stane o rok, neviem. Ak zostane Felipe, budem rád, no ak príde niekto nový, tiež mi to nebude vadiť. Pre mňa je dôležité hlavne to, aby bol po mojej strane niekto silný a mohli sme tak jeden druhého tlačiť vpred a rozvíjať tím a pomáhať mu posunúť sa vpred," pokračuje Ericsson. 

Pokiaľ ide o jeho osobné zlepšenie v sezóne 2016, podľa 26-ročného pretekára nastalo hneď v niekoľkých oblastiach. "Zlepšil som svoju mentálnu stránku a som omnoho silnejší, takže dokážem podávať dobré výkony vtedy, keď na tom skutočne záleží, čo má priamy súvis na to, ako som počas víkendov jazdil. Minulý rok som sa snažil vyťažiť maximum z každého pobytu na trati a stresoval som sa, keď sa mi v tréningoch nedarilo." 

"Teraz však viem, že záleží hlavne na sobotnom a nedeľnom popoludní a čokoľvek sa stane v tréningoch je len o príprave na tieto dve udalosti. V druhom voľnom tréningu to môže byť o ničom, no keď vieme, že to je kvôli testovaniu tohto či tamtoho, viete prečo. Potom sa kvôli tomu nestresujete a len pokračujete vo svojej práci s inžiniermi a do sobotného popoludnia sa tam dostanete. To je podľa mňa tá najväčšia zmena," vysvetľuje. 

"Takisto som pochopil, kedy potrebujem z auta vyťažiť maximum - mám pocit, že som sa v tom naozaj zlepšil. Počas víkendu viem, na čom musím pracovať s mojimi inžiniermi tak, aby som v kvalifikácii odviedol dobrú prácu," uzatvára Marcus Ericsson

Najnovšie z kategórie: Felipe Nasr

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk