F1.sk F1.sk

Má Red Bull najlepšiu jazdeckú dvojicu? Marko je z nej nadšený
zdroj: Red Bull Racing

Má Red Bull najlepšiu jazdeckú dvojicu? Marko je z nej nadšený

"Dúfam, že v budúcom roku budeme svedkami ďalšieho zlepšenia a vyhne sa takým záležitostiam ako nehoda v Monaku či Austin, kde do boxov prišiel bez zavolania," povedal Helmut Marko na margo Maxa Verstappena.

Ako sme vás už informovali, Helmut Marko je presvedčený o tom, že Red Bull Racing bude mať v budúcom roku najsilnejšiu jazdeckú dvojicu. Daniel Ricciardo je už pár rokov na top úrovni a Max Verstappen ukazuje, že sa k nemu vie pridať. Mercedes mal v podobe Lewisa Hamiltona a Nica Rosberga možno ostrieľanejšie duo, ale o majstra sveta nečakane prišiel. Veľmi silné zloženie je aj vo Ferrari, kde nastupujú Sebastian Vettel s Kimim Räikkönenom, no Markovi sa najviac pozdáva práve jeho dvojica.

"Ricciardo odviedol v tomto roku výnimočné výkony, aj keď po rýchlom víťazstve Verstappena a jeho mnohých predbiehacích manévroch často stál tak trochu v tieni. No z hľadiska celého ročníka bol konštantnejší," povedal Helmut Marko v rozhovore pre Servus TV mysliac na to, že Austrálčan nazbieral za rovnaké obdobie o 29 bodov viac.

Na pretekárovi z Perthu je pozitívne aj to, že sa neprestajne usmieva a je spokojný. Vytočený bol len po podujatí v Monaku. "Je to neuveriteľne vyrovnaný človek, vďaka čomu je spolupráca s ním mimoriadne príjemná. V Monaku sme ho vôbec prvýkrát videli pekelne rozzúreného," pripomenul Rakúšan.

"Verstappen naďalej pridáva, ale Ricciardo potom pridá takisto. Je to optimálna situácia," skonštatoval Marko. "Rýchlosť, akou sa Verstappen učí, nie je normálna. Vďaka svojmu otcovi prežil v motokárach tvrdú školu. V silnom daždi musel jazdiť aj vtedy, keď nikto iný nebol von. Výsledok sme potom mali možnosť vidieť v Brazílii. Učí sa neuveriteľne rýchlo. Do týchto okamihov u neho nebadáme žiadny limit. Keď mu povieme, že potrebujeme ešte dve desatiny k dobru, tak ich dodá. Pre nás je to veľmi potešiteľné."

"Dúfam, že v budúcom roku budeme svedkami ďalšieho zlepšenia a vyhne sa takým záležitostiam ako nehoda v Monaku či Austin, kde do boxov prišiel bez zavolania. Do týchto okamihov nespravil žiadnu chybu dvakrát," vyjadril sa Helmut Marko, s ktorým súhlasil aj prísediaci Niki Lauda: "Keď už chceme porovnávať, tak potenciál Sennu, Schumachera a teraz Verstappena je podobný..."

Najnovšie z kategórie: Red Bull

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk