F1.sk F1.sk

Verstappen získal v Holandsku titul Športovec roka
zdroj: Red Bull Racing

Verstappen získal v Holandsku titul Športovec roka

Max Verstappen našiel spojitosť medzi svojim triumfom na VC Španielska a legendárnym futbalistom Johanom Cruyffom, ktorý ho bol pozrieť na testoch v Barcelone, ale krátko na to zomrel.

Max Verstappen má za sebou len druhú sezónu vo Formule 1, ale už dokázal naplno presvedčiť o svojich kvalitách. Na stredajšej slávnosti sa mu navyše dostalo veľkej pocty: v Holandsku získal titul Športovec roka. Akcie sa nezúčastnil a cenu v jeho mene prevzal bývalý pretekár Jan Lammers, no publiku sa prihovoril prostredníctvom videa.

"Pre mňa to bola perfektná sezóna s mnohými vrcholmi," povedal Max Verstappen. "Vec, na ktorú si budem navždy pamätať, je pochopiteľne víťazstvo. Bol to veľmi emotívny okamih. Je to niečo, na čom veľmi tvrdo pracujete už od mladého veku. Myslím si, že každý v publiku to pochopí."

Devätnásťročný pretekár triumfoval na Veľkej cene Španielska v Barcelone a stal sa jasne najmladším jazdcom histórie, ktorému sa to podarilo. V šampionáte obsadil piate miesto a ak by prvé štyri víkendy nebol v Scuderii Toro Rosso, mohol byť aj o pozíciu vyššie.

Verstappen spomenul aj holandskú futbalovú legendu Johana Cruyffa, ktorý zomrel v marci. Krátko predtým ho pritom ešte bol navštíviť na predsezónnych testoch v Barcelone.

"Som veľmi šťastný, že som ho mohol stretnúť. Po mojom víťazstve to bolo veľmi, veľmi emotívne," skonštatoval Verstappen, ktorý pripomenul aj Cruyffovo číslo 14. "Čítal som jeho knihu a písal v nej, že bol fascinovaný číslami. Môj víťazný čas bol jedna hodina, 41 minút a štyridsať sekúnd, takže sú tam dve štrnástky (1:41:40). Podľa mňa je to fakt výnimočné."

Najnovšie z kategórie: Red Bull

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk