F1.sk F1.sk

Ricciarda miesto v Mercedese nezaujímalo, v Red Bulle je šťastný
zdroj: Red Bull Racing

Ricciarda miesto v Mercedese nezaujímalo, v Red Bulle je šťastný

"Pôjde o to, aby sme boli o niečo silnejší - v posledných rokoch sme sa museli usilovať hlavne o to, aby sme našu váhu držali čo možno najnižšie. Absolvovali sme väčšie množstvo vytrvalostného a menšie silového tréningu. Bolo to o niečo nudnejšie ako to, čo nás čaká teraz."

Organizátori Veľkej ceny Austrálie každoročne vykazujú stratu, ale preteky sa im napriek tomu oplatia. Svojmu mestu spravia reklamu a prilákajú turistov, ktorí v ňom následne minú nemalé sumy peňazí. Preteky ako také teda nemusia byť nevyhnutne ziskové, no ide o širší pohľad. V smere propagácie podujatia je však vždy čo robiť a teraz im pomohol aj Daniel Ricciardo, ktorý prišiel na predvianočnú reklamnú akciu blízko jeho domovského Perthu.

V rámci stretnutia s novinármi dostal aj otázku, či nepoškuľoval po voľnom mieste v Mercedese. "V Albert Parku ma uvidíte, ale bude to v Red Bulle. S týmto tímom ma čakajú ešte dva roky," odvetil vo Wembley Sports Parku v Jolimonte. "Som tu šťastný. Viem, že mnohí jazdci v takejto situácii uvažujú o zmene pôsobiska a ja im to nezazlievam. Verím len v to, že ten, kto dostane miesto v druhom Mercedese, si svoju šancu bude vážiť."

Nová sezóna prinesie aj nové pravidlá a hovorí sa o tom, že jazdci budú musieť absolvovať tvrdšiu fyzickú prípravu. "Ja s tým nemám problém, pretože tréning ma baví. Pôjde o to, aby sme boli o niečo silnejší - v posledných rokoch sme sa museli usilovať hlavne o to, aby sme našu váhu držali čo možno najnižšie. Absolvovali sme väčšie množstvo vytrvalostného a menšie silového tréningu. Bolo to o niečo nudnejšie ako to, čo nás čaká teraz."

Najskôr si však jazdci užijú vianočné voľno, po ktorom sa pomaly začnú púšťať do čoraz intenzívnejšej práce. Testy sa začnú až 27. februára. "Na jednej strane je fajn, že sa testy začnú tak neskoro: budeme mať viac času na tréning. Najskôr ma však čaká malé párty-obdobie. Opäť sa 'zapnem' až od 2. januára," dodal Daniel Ricciardo.

Najnovšie z kategórie: Daniel Ricciardo

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk