F1.sk F1.sk

Prišiel Mercedes o výhodu najlepšej jazdeckej dvojice v F1?
zdroj: GEPA

Prišiel Mercedes o výhodu najlepšej jazdeckej dvojice v F1?

Niki Lauda tvrdí, že Mercedes mal doposiaľ najlepšiu jazdeckú dvojicu, no podľa Helmuta Marka bude mať jasne najlepšie duo odteraz Red Bull. Kolegu Lewisa Hamiltona podľa Laudu spoznáme až na konci januára...

Mercedes prišiel o majstra sveta, čo stajňu vždy musí zabolieť. Stratil pretekára, ktorý v nedávno skončenej sezóne nazbieral najviac bodov, takže bol de facto najlepší zo všetkých. V budúcom roku mu však body Nica Rosberga budú chýbať a je veľmi pravdepodobné, že rovnocenná náhrada za neho neexistuje. stajňa by sa tým pádom mala oslabiť.

"Tak smutní nie sme," reagoval na Rosbergovo rozhodnutie poradca Red Bullu pre motoršport Helmut Marko v rozhovore pre Servus TV, ktorý bol odvysielaný v pondelok večer. "Celá konkurencieschopnosť je závislá od jazdeckej dvojice, motora a šasi. Po Rosbergovom odchode má Red Bull Racing s Verstappenom a Ricciardom celkom jednoznačne najsilnejšiu jazdeckú dvojicu."

"V motorovej oblasti pripravujeme celkom novú pohonnú jednotku, vďaka ktorej sa dostaneme bližšie k Mercedesu. Potom by už šasi mohlo byť rozhodujúce, takže preto sa do budúcnosti pozeráme relatívne pozitívne. Aj v Mercedese sú si podľa mňa vedomí toho, že to už nebude taká dominancia ako v posledných troch rokoch - minimálne z hľadiska druhého jazdca totiž do hry vstúpila aj štipka rizika," skonštatoval Rakúšan.

Vyzerá to tak, že druhým pilotom by sa mohol stať Valtteri Bottas, ale Niki Lauda to svojimi slovami nenaznačil. "Momentálne sme vo fáze preverovania. Máme obrovský problém," zneli prvé slová šéfa predstavenstva Mercedesu, ktorý prikývol Markovi a súhlasil s ním. "Až doposiaľ sme mali najlepšiu jazdeckú dvojicu, aj keď Ricciardo a ešte relatívne neskúsený supertalent Verstappen sa nám priblížili. V budúcom roku sme mali mať v osobách Rosberga a Hamiltona rovnako top-dvojicu ako doposiaľ. Bez diskusií..."

Ibaže tak sa už nestane a do hry vstúpili nové neznáme. Jedna sa týka jazdeckého obsadenia, ale nie je jediná. "Čakajú nás aj nové pravidlá a všetky autá budú postavené celkom nanovo; čakajú nás širšie pneumatiky a všetko bude nové. Pri zachovaní stabilných pravidiel ostáva približne zachovaná aj dominancia, ale nové pravidlá zamiešajú všetko nanovo. O to viac nás teraz bolí skutočnosť, že jeden z dôležitých bodov - jeden z týchto top pilotov - je preč..."

"Jeden špičkový pilot totiž pomáha tomu druhému posúvať auto viac a viac dopredu. S týmto problémom sa teraz potrebujeme vyrovnať a preto sme sa z hľadiska obsadenia pozície ešte nerozhodli. Potrvá až do konca januára, kým sa dozvieme, akou cestou sa budeme uberať. Môžeme staviť na mladíka, z ktorého možno môže byť verstappenovský talent, ale aj nemusí. Prípadne môžeme staviť na niekoho skúseného, ale tu ešte ani zďaleka nie je rozhodnuté. Prebiehajú obrovské rozhovory," dodal Niki Lauda.

Najnovšie z kategórie: Red Bull

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk