F1.sk F1.sk

Webber: Ako výrazne sa ešte Max zlepší?
zdroj: Red Bull Racing

Webber: Ako výrazne sa ešte Max zlepší?

"Ktovie, možno už v budúcom roku príde k tomu, že budú môcť rozhodnúť, kto zvíťazí. To je už vec Red Bullu, ale nemyslím si, že Red Bull by to s Danielom a Maxom mal realizovať takto," zamýšľa sa Mark Webber.

Mark Webber pôsobil v Red Bulle Racing v rokoch 2007 až 2013. Tím, ktorý získal v sezónach 2010 až 2013 majstrovské tituly, pomáhal svojim prínosom rozbiehať a išlo mu to dobre. Po jeho boku sa presadil štvornásobný majster sveta Sebastian Vettel, aby Webbera následne nahradil Daniel Ricciardo.

"Daniel bol v rodine Red Bullu už celú večnosť a bolo to pre neho veľmi dôležité," povedal Webber v rozhovore pre Motorsport-Total.com. "Helmut (Marko, pozn. red.) ho angažoval ešte ako mladého chlapca. V mojom prípade to bolo iné: spolu s Davidom Coulthardom sme patrili k akémusi vyradenému nábytku a tak to bolo aj vnímané."

Ricciardo napokon svoje kvality veľmi rýchlo preukázal a už v roku 2014 vyhral tri veľké ceny, pričom Vettela na body zdolal 238:167. Nemec sa už v tíme necítil príliš dobre a bol na odchode do Ferrari, no utrpel dosť markantnú prehru. Na jeho miesto nastúpil Daniil Kvjat, ktorého po niečo vyše sezóne nahradil Max Verstappen.

Mladý Holanďan bol Ricciardovi v priebehu ročníka pomerne vyrovnaný, no z bodového hľadiska na neho nestačil. "Jednu vec však zatiaľ nevieme posúdiť: ako výrazne sa ešte Max zlepší? Je to komplikovaná situácia, ale netýka sa len Daniela, no aj celého štartového poľa," upozornil Austrálčan.

Syn bývalého pretekára má ešte len devätnásť rokov a dá sa predpokladať, že je len na začiatku svojho vývoja. Postupom času bude zbierať skúsenosti a mal by byť čoraz lepší a lepší. V rozhovore sa hovorilo aj o tom, či Red Bull nestaví všetko na talentovaného mladíka a Ricciarda tak trochu nezanedbá.

"Najskôr potrebujú mať najlepšie auto. Až potom sa môžeme obávať podobných problémov," reagoval Webber na úvahy týkajúce sa politickej situácie v súvislosti s tým, čo zažil po boku Vettela on sám. "Ktovie, možno už v budúcom roku príde k tomu, že budú môcť rozhodnúť, kto zvíťazí. To je už vec Red Bullu, ale nemyslím si, že Red Bull by to s Danielom a Maxom mal realizovať takto."

Najnovšie z kategórie: Red Bull

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk