F1.sk F1.sk

Gasly nestráca nádej: V F1 sa môže všetko veľmi rýchlo zmeniť
zdroj: Red Bull Racing

Gasly nestráca nádej: V F1 sa môže všetko veľmi rýchlo zmeniť

"Helmutovi sa pozdával spôsob, akým som zareagoval. Podporil ma. Naše vzťahy boli v posledných dvoch až troch mesiacoch lepšie - a to aj napriek tomu, že rozhodnutie nevyznelo v môj prospech," hovorí Pierre Gasly.

Pierre Gasly v priebehu sezóny v jednom okamihu avizoval, že s okamžitou platnosťou nahradí Daniila Kvjata. Napokon sa ukázalo, že jeho slová neboli správne interpretované a dokonca sa stalo to, čo čakal len málokto: Kvjat ostane v monoposte Scuderie Toro Rosso aj v budúcom roku a Gasly šancu nedostane.

V okamihu spravenia rozhodnutia bol Francúz len na druhom mieste série GP2 a aj keď ju nakoniec vyhral, podľa Helmuta Marka sa tak malo stať už dávno. Dvadsaťročný jazdec mal za sebou pomerne nevydarené obdobie a v priebehu tejto sezóny prerušil nepríjemnú sériu viac ako 1 000 dní bez víťazstva. Napriek tomu sa však udržal v programe Red Bullu.

"Keď do niečoho investujete množstvo energie, času a práce, ale príležitosť vám unikne, tak ste sklamaní," povedal Gasly v rozhovore pre francúzske rádio RMC, ktorého úryvky cituje stránka Motorsport.com. "Podľa mňa videli, že som odvádzal svoje maximum a práve toto sa im páči."

"Helmutovi sa pozdával spôsob, akým som zareagoval. Podporil ma. Naše vzťahy boli v posledných dvoch až troch mesiacoch lepšie - a to aj napriek tomu, že rozhodnutie nevyznelo v môj prospech. Podporuje ma, tlačí ma vpred a motivuje ma, aby som odvádzal všetko. Vie, že v F1 sa veci môžu veľmi rýchlo zmeniť," skonštatoval jazdec z Rouenu.

Gasly, ktorý bude v budúcom roku pôsobiť v japonskej sérii Super Formula, zatiaľ šancu na F1 nestratil definitívne. Kedykoľvek môže zasadnúť do kokpitu. "Keď padlo rozhodnutie, bol som na tom v boji o titul dobre. Určite som ostal veľmi sklamaný a smutný. Je veľmi ťažké vyrovnať sa s takými správami, ale aj to je súčasť hry."

"Povedali mi, že som v nesprávny čas na správnom mieste, že Kvjata si vraj musia ponechať aj ďalší rok, že som ešte veľmi mladý... S mojou prácou sú vraj veľmi spokojní a vraj by som mal pokračovať v odvádzaní maxima a v usilovaní sa. Povedali, že veci sa môžu v priebehu roka zmeniť a preto do toho musím dávať všetko. V F1 sa všetko môže zmeniť veľmi rýchlo," dodal Pierre Gasly.

Najnovšie z kategórie: Helmut Marko

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk