F1.sk F1.sk

Haas má po skvelom debutovom roku stále priestor na zlepšenie, hovorí Grosjean
zdroj: Haas F1 Team

Haas má po skvelom debutovom roku stále priestor na zlepšenie, hovorí Grosjean

"Je skvelé vedieť, že sa aj napriek vcelku úspešnému roku máme ešte kde zlepšovať," myslí si Romain Grosjean.

Debutová sezóna Haasu vo Formule 1 začala takmer ako zo sna šiestym miestom Romaina Grosjeana na otváracej VC Austrálie a následným piatym na VC Bahrajnu. Aj keď podobné výsledky už počas roku nedosiahli, bodovali ešte trikrát a v celkovom poradí konštruktérov ukončili sezónu na ôsmom mieste pred Renaultom, Sauberom a Manorom. 

Grosjean bude s tímom pokračovať aj v sezóne 2017 a podľa jeho názoru dokázal Haas ku koncu sezóny ukázať, aký má potenciál a čo môže predviesť v ďalšom roku.  "Ukončiť sezónu na ôsmom mieste s 29 bodmi je vo všeobecnosti naozaj pozitívne, aj keď sa nájdu preteky, kde sme mohli bodovať o niečo viac. Toto sa však v debutovej sezóne stáva a je skvelé vedieť, že sa aj napriek vcelku konkurencieschopnému roku máme ešte kde zlepšovať," napísal Francúz vo svojom stĺpčeku pre F1i.com

"Najviac ma však prekvapilo to, ako sme ako tím spolupracovali a ako sa správalo naše auto. Udržať sa na približne tej istej úrovni a dostať sa do tretej časti kvalifikácie v sedemnástych pretekoch sezóny v Japonsku a v Brazílii, ktorá bola dvadsiata, je veľký úspech." 

Tím však podľa 30-ročného pilota musí zapracovať na väčšej konzistentnosti výkonov a práve v tejto oblasti môžu pokročiť najviac. "Priestor na zlepšenie medzi sezónami máme naozaj poriadny - zatiaľ čo ostatní sú už na celkom vysokej úrovni, my máme mnoho oblastí, kde sa ešte môžeme zlepšiť a veľa vecí, ktoré ešte môžeme robiť lepšie. Spôsob, akým modelujeme, ako pracujeme s pneumatiky, ako prídeme na trať pripravení súťažiť a budeme vedieť, ako by malo byť nastavené auto, spôsob akým reagujeme na problémy a podobne." 

"Je toho celkom dosť, no keď sa s týmto vysporiadame, tak spravíme veľký pokrok," uzatvára Romain Grosjean

Najnovšie z kategórie: Haas

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk