F1.sk F1.sk

Daniil Kvjat: Mal som na to, aby som sa rovnal Danielovi
zdroj: Red Bull Racing

Daniil Kvjat: Mal som na to, aby som sa rovnal Danielovi

"Je to špičkový jazdec a ja mám pocit, že som bol približne na tej istej úrovni ako on. Asi som však bol menej konzistentný, možno som chápal auto o niečo menej ako on a mal som menej skúseností."

Daniil Kvjat strávil v Red Bulle a v jednom tíme s Danielom Ricciardom len niečo vyše dvadsiatich pretekov - tento rok bol po domácej VC Ruska vymenený s Maxom Verstappenom z Toro Rosso a väčšinu sezóny tak strávil v juniorskom tíme. Rus si však myslí, že pre Ricciarda bol vyrovnaným tímovým kolegom, keďže v roku 2015 získal siedme miesto v celkovom poradí a o tri body viac než Austrálčan. 

"Samozrejme som mal príležitosť spolupracovať s Danielom – je to špičkový jazdec a ja mám pocit, že som bol približne na tej istej úrovni ako on. Asi som však bol menej konzistentný, možno som chápal auto o niečo menej ako on a mal som menej skúseností," rekapituluje Daniil Kvjat, za ktorého odchodom z tímu bol aj fakt, že narozdiel od minulého roku na Ricciarda strácal po štyroch pretekoch pätnásť bodov. 

Znovu si zvyknúť na Toro Rosso a zmieriť sa s týmto rozhodnutím však pre neho nebolo jednoduché a jeho tímový kolega Carlos Sainz si aj vďaka tomu dokázal v jazdeckom šampionáte pripísať takmer dvakrát toľko bodov. "Carlos pravdepodobne teraz má pocit, že to auto pre neho funguje tak ako má. Po prvých troch pretekoch mu veľmi dobre sedelo a keď som prišiel ja, bol som úplne mimo pracovného okna toho auta."

"On podával konzistentné výkony na vysokej úrovni a vedel, že bude veľmi ťažké ho poraziť. Keď všetko funguje správne, som však veľmi blízko neho. Naozaj sa teším na budúci rok, pretože súboje s Carlosom budú zaujímavé," pokračuje 22-ročný pretekár, s ktorým sa rozprával Autosport

Keďže Ricciardo aj Max Verstappen majú v seniorskom tíme Red Bullu zmluvu až do konca sezóny 2018, môže to zabrzdiť ďalší rozvoj kariéry oboch jazdcov Toro Rosso. "My sa napriek tomu budeme snažiť podať v roku 2017 čo najlepšie výkony. Red Bull má skvelých jazdcov a samozrejme tí niekedy budú chcieť byť majstrami sveta. Budú musieť spraviť rozhodnutie, ktoré bude len na nich," naznačuje Daniil Kvjat

Najnovšie z kategórie: Toro Rosso

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk