F1.sk F1.sk

Schumacherovci spustili iniciatívu "Keep Fighting"
zdroj: Michael Schumacher

Schumacherovci spustili iniciatívu "Keep Fighting"

Rodina Michaela Schumachera spustila neziskovú iniciatívu "Keep Fighting". Tá sa má starať o podporu myšlienky, ktorú má aj v názve, takže o hlásanie hesiel ako "pokračuj v boji" alebo "nikdy sa nevzdávaj".

Rodina Michaela Schumachera spustila neziskovú iniciatívu "Keep Fighting". Tá sa má starať o podporu myšlienky, ktorú má aj v názve, takže o hlásanie hesiel ako "pokračuj v boji" alebo "nikdy sa nevzdávaj".

"Iniciatíva 'Keep Fighting' má záujem o presmerovanie pozitívnej energie, ktorú dostáva sedemnásobný majster sveta F1 a jeho rodina, na silu dobra v tomto svete," konštatuje aktuálne stanovisko Schumacherovcov. "Oslavuje prístup 'Pokračuj v boji' a 'Nikdy sa nevzdávaj', čo je priamo inšpirované Michaelom Schumacherom."

 "Toto je prvý krok a dúfame, že v budúcnosti to prinesie dobro," povedala Schumacherova manažérka Sabine Kehmová. "Zámerom tejto iniciatívy je šíriť vieru, že vzdávať sa nie je alternatíva: tento odkaz pritom neplatí len pre motoršport. Veríme, že týmto spôsobom premeníme hroznú udalosť, ktorá zasiahla celú rodinu Schumacherovcov, na niečo pozitívne."

Iniciatíva "Keep Fighting" je vraj o guráži, nádeji a viere vo vlastné schopnosti. "Je aj o vrátení pozitívnej energie, ktorú rodina Schumacherovcov obdržala od mnohých skvelých ľudí z tohto sveta. Je to o duchu, ktorý nechceme nechať nepovšimnutý. Priznávam, že pozornosť, ktorú v týchto dňoch očakávame (tretie výročie nehody, pozn. red.), chceme využiť. Sme presvedčení o tom, že je to pre dobrý účel," vyjadrila sa ďalej Kehmová.

Nemka súčasne zdôraznila, že viac informácií o Schumiho zdravotnom stave nemáme očakávať: "Michaelovo zdravie nie je verejná záležitosť a budeme pokračovať v tom, že k danej situácii sa nevyjadrujeme. Je to tak aj preto, lebo musíme chrániť intímnu sféru. Z právneho hľadiska a z dlhodobého pohľadu by každé vyhlásenie týkajúce sa jeho zdravia obmedzovalo rozsah tejto intímnej sféry."

"Sme si vedomí toho, že niektorí ľudia to možno budú len ťažko chápať, ale robíme tak s plnou oddanosťou Michaelovým zvykom a všetkým sa môžeme len poďakovať za pochopenie. Michael si svoje súkromie vždy veľmi strážil - aj v najúspešnejších okamihoch svojej kariéry. Vždy mal spravenú jasnú a zreteľnú čiaru medzi svojim verejným a súkromným JA."

"Lojálnosť fanúšikov oslavujeme celou radou iniciatív vrátane výstav, aktivity na sociálnych médiách a teraz aj iniciatívou 'Keep Fighting'. Väčšina fanúšikov to ocenila a tieto iniciatívy privítala," dodala Sabine Kehmová.

Na internetovej stránke keepfighting.ms je zdôraznené heslo "ide o detaily" a k dispozícii je gigantická mozaika, ktorá je zložená práve z takýchto malých a detailných kúskov. Každý fanúšik si môže vybrať tri obľúbené fotografie a "ostatným tak poslať povzbudzujúcu správu".

Na výber je z vyše tisícky fotografií, ktoré dodala agentúra AFP: "Tieto fotografie zachytávajú vyše dve desaťročia a sedem majstrovských titulov F1, zachytávajú udalosti na trati i mimo nej, okamihy súťaženia, sklamania a triumfu."

"Naša hlavná fotografia zachytáva Michaelovu pódiovú oslavu z 8. októbra 2000 v Suzuke po tom, ako vyhral Veľkú cenu Japonska. Ale čo je dôležitejšie, stalo sa tak po získaní prvého titulu pre Ferrari. Michael o tomto okamihu vždy hovoril ako o kľúčovom a obľúbenom. Prosíme vás používajte hashtagy #TeamMichael a #KeepFighting, aby ste nám pomohli šíriť túto myšlienku po celom svete," dodáva stanovisko uverejnené na internetovej stránke keepfighting.ms.

Viac o iniciatíve "Keep Fighting" sa dozviete na nasledujúcich linkoch:

www.keepfighting.ms

www.facebook.com/keepfighting/

www.twitter.com/schumacher

www.instagram.com/michaelschumacher/

Najnovšie z kategórie: Michael Schumacher

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk