F1.sk F1.sk

Felipe Nasr verí, že využil každú príležitosť ukázať svoj potenciál
zdroj: Sauber F1 Team

Felipe Nasr verí, že využil každú príležitosť ukázať svoj potenciál

"Môj prvý rok bol fantastický a mal som mnoho príležitostí, čo sa naozaj ukázalo. Druhý rok bol vo všeobecnosti omnoho ťažší, hlavne keď zoberieme do úvahy aj to, že tím mal k dispozícii minimálny rozpočet a veci sa zlepšili až v druhej polovici sezóny."

Keď Felipe Nasr prišiel minulý rok do Formule 1 a do Sauberu, vo svojej debutovej sezóne sa mu podarilo bodovať šesťkrát a do celkového poradia jazdcov si tak pripísal 27 bodov. Tento rok však v porovnaní s fantastickým rokom 2016 dopadol úplne inak a body získal len za deviate miesto na domácich pretekoch v Brazílii a keďže v súčasnosti zostal bez sponzora, stále si hľadá miesto pre ďalšiu sezónu. 

"V skratke to bol rok plný výziev. Myslím si, že keď máte auto, o ktorom viete, že v ňom máte o čo bojovať, všetko je je jednoduchšie. Preteky plynú omnoho ľahšie. Ja si myslím, že som už videl obe stránky tejto mince - môj prvý rok a debut vo Formule 1 bol fantastický a bol to rok, počas ktorého som mohol využiť mnoho príležitostí, ktoré sa mi naskytli a to sa naozaj ukázalo," povedal Felipe Nasr pre Motorsport.com

"Druhý rok bol vo všeobecnosti omnoho ťažší, hlavne keď zoberieme do úvahy aj to, že tím mal k dispozícii minimálny rozpočet a veci sa zlepšili až v druhej polovici sezóny." Brazílčan naráža na prevzatie tímu švajčiarskou spoločnosťou Longbow Finance, ktoré sa sfinalizovalo počas leta. Napriek tomu však verí, že aj sezóna 2016 mala svoje pozitívne stránky. 

"Aj keď už sme spomenuli toto, stále sa počas roka našlo niekoľko svetlých momentov, kedy som mohol ukázať svoj potenciál - napríklad Rakúsko, kde sme jazdili v najlepšej desiatke, kvalifikácia v Budapešti alebo preteky na Silverstone. A potom Baku, ktoré bolo nové pre každého, tam sme tiež mali fantastické preteky," pokračuje 24-ročný pilot. 

Počas celej sezóny to vyzeralo tak, že švajčiarsky tím nakoniec skončí na jedenástom a poslednom mieste v celkovom poradí konštruktérov a príde tak o značný podiel odmien, ktoré prislúchajú tímom v najlepšej desiatke. Deviate miesto Felipeho Nasra v Brazílii ich však zachránilo doslova v poslednej chvíli a mladík zastáva názor, že v týchto pretekoch ukázal, čoho je schopný. 

"V Brazílii sme sa potýkali s asi najextrémnejšími podmienkami, ktoré boli možné, takže to nebola otázka šťastia ani toho, že by nám niečo mohlo pomôcť, no bolo to celé len o tom, že sa nám to podarilo a ja som tam dokázal získať tieto dva body. Veľmi dobre vieme, akú majú hodnotu a ako jazdec si myslím, že som počas týchto dvoch rokov využil každú príležitosť, ktorá sa naskytla," dodáva Nasr

Najnovšie z kategórie: Sauber

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk